Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Tarnów. MPK ruszyło z maratonem przetargowym

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-02 07:59
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tarnów. MPK ruszyło z maratonem przetargowym
fot. UM Tarnów
Tarnowskie MPK rozpisało pierwszy z kilku przetargów na nowe autobusy. Jego przedmiotem jest 5 autobusów MIDI. Jednak w ciągu najbliższych dwóch tygodni mają zostać rozpisane przetargi na 30 kolejnych autobusów, w większości napędzanych CNG.

Ogłoszony we wtorek przetarg na 5 autobusów klasy MIDI (8,5 – 9,5 m) dotyczy pojazdów na olej napędowy, które powinny zmieścić 50 osób razem z kierowcą i zagwarantować pasażerom co najmniej 14 miejsc siedzących. Autobusy powinny mieć dwoje drzwi w układzie 1–2–0, a ich silniki będą spełniać normę emisji spalin Euro 6.

„Wymagamy pojazdów wykonanych z najlepszych materiałów na świecie, aby ten sprzęt mógł przez wiele lat zapewniać najwyższy komfort i bezpieczeństwo dla pasażerów Tarnowa i okolic” – piszą w MPK i zaznaczają, że autobusy będą miały szereg udogodnień dla pasażerów – niska podłogę, tablice LCD z mapą trasy i rozkładem i ładowarki USB.

Co ciekawe cena będzie najważniejszym kryterium wyboru oferty, ale będzie można zdobyć za nią tylko 50 proc. punktów. Prawie tak samo ważne (48 proc.) będą bardzo rozbudowane kryteria techniczne, wśród których poza szczegółowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi znalazły się też m.in. sposób otwierania się drugich drzwi (preferowany – na zewnątrz), unifikacja silnika, czy też przystosowanie silnika do korzystania z biodiesla. 2 proc. punktów będzie można uzyskać za niską emisję spalin.

Na oferty czekają w Tarnowie do 14 września. Środki zarezerwowane na te zakupy to 4,25 mln zł netto. Zwycięzca będzie musiał zrealizować dostawy w ciągu 180 dni od daty podpisania umowy.

Co ciekawe tarnowscy urzędnicy tłumaczą, że uruchomienie przetargów wcześniej, niż pierwotnie planowano na celu uzyskanie lepszej ceny. „Aktualnie obserwujemy rekordowe obłożenie fabryk autobusów w związku z realizacją ogromnych zamówień z programów regionalnych w całej Polsce. W przypadku niektórych fabryk termin dostawy dochodzi nawet do 1 roku, a ceny autobusów wzrastają z przetargu na przetarg” – argumentują.

Obecny przetarg to część projektu „Poprawa jakości komunikacji miejskiej na obszarze działania Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie” RPO 4.5.2 przewidującego dofinansowanie zakupu 40 pojazdów. Jest właśnie na końcowym etapie rozpatrywania (MPK zastrzega możliwość rezygnacji z zakupów jeśli nie otrzyma dofinansowania). W ramach tego programu Tarnów kupił już w tym roku pięć standardowej długości autobusów od Scanii (mają trafić do miasta w październiku). Wszystkie autobusy mają kosztować 39 mln zł, z czego dofinansowanie to 33 mln.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Scanie pojadą do Tarnowa

Komunikacja

Scanie pojadą do Tarnowa

Witold Urbanowicz 13 kwietnia 2017

W Tarnowie starcie firm MAN i Scania. To nie koniec zakupów

Komunikacja

W Tarnowie starcie firm MAN i Scania. To nie koniec zakupów

Witold Urbanowicz 01 marca 2017

Tarnów kupuje 5 niskopodłogowych autobusów

Komunikacja

Tarnów kupuje 5 niskopodłogowych autobusów

Jakub Dybalski 27 stycznia 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5