Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Tarnów kupuje 5 niskopodłogowych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-27 12:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Tarnów kupuje 5 niskopodłogowych autobusów
mat. prasowe
MPK w Tarnowie rozpisało przetarg na dostawę pięciu fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Pojazdy mają zostać dostarczone w tym roku.

Przedmiotem zamówienia jest pięć 12–metrowych autobusów miejskich wyprodukowanych w 2017 r. Muszą posiadać troje drzwi w układzie 2–2–2 i mieścić co najmniej 86 pasażerów w tym 28 na miejscach siedzących. W każdym z pojazdów powinno się znaleźć miejsce na jeden wózek inwalidzki i jeden dziecięcy. Wszystkie powinny być wyposażone w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6.

Od oferentów wymagane jest posiadanie zdolności finansowej na poziomie co najmniej 5 mln zł i ubezpieczenia w wysokości minimum 3 mln zł. Muszą też wykazać się doświadczeniem w postaci zrealizowanej w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej jednej dostawy pięciu autobusów podobnych do tych, które zamawia Tarnów.

O wyborze oferty w połowie zdecyduje cena. Pozostałe punkty będzie można uzyskać za kwestie techniczne (48 proc.) i kwestie ekologiczne (2 proc.). Wśród kryteriów technicznych, których jest aż 12, najważniejsze to materiał z którego wykonane jest nadwozie (preferowane skręcane elementy aluminiowe) i pojemność skokowa silnika (preferowana od 8 do 10 dm3). W kryterium ekologicznym autobusy będą się musiały wykazać jak najmniejszym zużyciem energii i emicji dwutlenku węgla i gazów wchodzących w skład smogu.

Na oferty czekają w Tarnowie do 1 marca. Pojazdy mają zostać dostarczone w terminie 180 dni od podpisania umowy. MPK w Tarnowie obsługuje ok. 30 linii autobusowych, korzystając z setki pojazdów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tarnowskie Solarisy gotowe do wyjazdu na miasto. Będą dalsze zakupy

Komunikacja

Tarnowskie Solarisy gotowe do wyjazdu na miasto. Będą dalsze zakupy

Witold Urbanowicz 07 grudnia 2015

Tarnów z umową na nowe Solarisy

Komunikacja

Tarnów z umową na nowe Solarisy

Witold Urbanowicz 08 października 2015

Tarnów kupuje Solarisy. Solbus przegrał… o miesiąc

Komunikacja

Tarnów kupuje Solarisy. Solbus przegrał… o miesiąc

Jakub Dybalski 25 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5