Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Tallin: Umowa na podziemną część dworca Rail Baltiki

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Tallin: Umowa na podziemną część dworca Rail Baltiki
mat. prasowe
Spółka Rail Baltic Estonia podpisała umowę z wykonawcą podziemnej części i konstrukcji nośnej dworca Ülemiste w Tallinie. Prace zakończa się w 2026 r. Jak dotąd to największa umowa Rail Baltiki w Estonii.

Umowa z konsorcjum firm AS Merko Ehitus Eesti i KM Infra została podpisana 12 kwietnia, a jej wartość to 44,8 mln euro. – W tym roku znacząco przyspieszą prace pzy realizacji Rail Baltiki i infrastruktury towarzyszącej. Cieszę się, że udało się sfinalizować drugi kontrakt na budowę wymagającego w realizacji i ważnego węzła Ülemiste – mówi Anvar Salomets, szef Rail Baltic Estonia. Zakres prac obejmuje realizację konstrukcji nośnej podziemnej części dworca.

Prace rozpoczną się w najbliższych miesiącach i potrwają – etapami – do 2026 r. Roboty będą prowadzone pod ruchem i będą skoordynowane z pracami przy przebudowie infrastruktury kolejowej. Umowę na ich przeprowadzenie podpisano w zeszłym tygodniu. Roboty będą prowadzone pod ruchem.

Jednocześnie rozpoczęły się prace projektowe dla zagospodarowania terenu po północnej stronie węzła Ülemiste. – W następnym kroku chcemy ogłosić przetarg na zagospodarowanie otoczenia, a w 2024 r. – na budowę nadziemnej części węzła i dworca – mówi Salomets. Obiekt jest realizowany według koncepcji Zaha Hadid Architects.

W sumie w ramach projektu Rail Baltiki powstać ma 870 km normalnotorowej linii kolejowej o rozstawie 1435 mm: 392 km na Litwie, 265 km na Łotwie i 213 km w Estonii. Obecnie w krajach tych dominuje rosyjski rozstaw 1520 mm.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5