Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Szkolne elektrobusy z Chin trafią do dwóch kolejnych gmin. Umowy podpisane

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
15-10-2021
Ostatnia modyfikacja:
26-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Busnex

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Szkolne elektrobusy z Chin trafią do dwóch kolejnych gmin. Umowy podpisane
fot. Busnex
Gminy Ojrzeń i Śniadowo podpisały umowy na dostarczenie elektrycznych autobusów szkolnych wraz z infrastrukturą do ładowania. Oba samorządy wybrały jako partnera firmę Busnex, oficjalnego przedstawiciela chińskiej marki Yutong. Zakup elektrobusów był możliwy dzięki udziałowi w programie „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”, realizowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ojrzeń i Śniadowo to kolejne gminy, które postawiły na największego dostawcę autobusów elektrycznych na świecie. Wcześniej autobus Yutong nabyła m.in. gmina Bobowa.

W rozstrzygniętym przez gminę Śniadowo przetargu na zakup dostosowanego do przewozu dzieci autobusu elektrycznego wraz ze stacją ładowania jednym z kluczowych kryteriów okazał się zasięg. Zeroemisyjny oraz w pełni elektryczny Yutong ICE12 zapewnia pokonanie ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu, co wraz z konkurencyjną ceną zadecydowało o wyborze oferty firmy Busnex Poland. Również w gminie Ojrzeń ten sam model autobusu Yutong z nawiązką spełnił kryteria dotyczące zarówno zasięgu, jak i ceny zakupu.

– Autobus, którego dostawy dotyczyło postępowanie przetargowe, będzie spełniał wymagania gminy dotyczące przede wszystkim liczby przewożonych dzieci. Potrzebny był nam autobus duży, a jednocześnie z dość dużym zasięgiem, tak aby można go było wykorzystać nie tylko na krótkich trasach dowożenia szkolnego, ale i jako autobus wycieczkowy – dla dzieci na zawody sportowe, do kina, teatru. Autobus zaoferowany przez Busnex spełnia te wymagania, jest pojazdem nowoczesnym i jak mam nadzieję trwałym – o czym świadczy zaoferowana długa gwarancja na pojazd i akumulatory trakcyjne – mówił Zdzisław Mierzejewski, wójt gminy Ojrzeń.

– Gmina Śniadowo bardzo się cieszy z zakupu autobusu elektrycznego. Zeroemisyjny, ekologiczny transport to konkretne korzyści dla mieszkańców, takie jak mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniejszy hałas. Chciałbym podkreślić, że dzięki nowoczesnym technologiom będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo transportu dzieci do szkół i poprawę jakości życia mieszkańców naszej gminy – dodał wójt gminy Śniadowo, Rafał Pstrągowski.

Yutong Bus dostarcza elektryczne autobusy, od początku zaprojektowane i zbudowane z myślą o przewozie dzieci do szkół. Wybrany przez gminy Ojrzeń i Śniadowo model ICE12 to blisko 12,5-metrowy pojazd, sprawdzony na polskich oraz europejskich trasach – między innymi we Włoszech i Francji. W zależności od konfiguracji, dysponuje ponad 60 miejscami siedzącymi, zapewniając komfortową podróż niezależnie od dystansu.

– To bardzo budujące, że kolejne gminy oraz samorządy lokalne skutecznie wykorzystują program „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły” i stawiają na elektryczne autobusy marki Yutong. Wyniki przetargów potwierdzają jej konkurencyjność nie tylko pod względem cenowym, ale również w zakresie parametrów eksploatacyjnych – w tym wysokiego zasięgu, osiąganego na jednym ładowaniu – podsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus.

Główny cel programu NFOŚiGW stanowi zredukowanie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie zakupu elektrycznych autobusów szkolnych i modernizacji lub budowy infrastruktury do ich ładowania. Na liście drugiej edycji „Kangura”, poza gminami Ojrzeń i Śniadowo, znalazły się: Skalbmierz, Pałecznica, Troszyn, Krasnopol, Daszyna, Przedecz, Działoszyce, Rzeczyca, Wieniawa, Platerów, Zduny, Rusinów, Ożarów Mazowiecki oraz Jawornik Polski. Łączna wysokość budżetu tej edycji programu wyniosła ponad 55 mln zł.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Grupa posiada cztery zakłady, zapewniające maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Nowe elektrobusy Yutonga dojechały do gminy Giżycko

Przestrzeń

Nowe elektrobusy Yutonga dojechały do gminy Giżycko

Redakcja/inf. pras. 29 listopada 2022

Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Komunikacja

55 elektrycznych Yutongów już w Danii

Komunikacja

55 elektrycznych Yutongów już w Danii

Przemysław Farsewicz 23 kwietnia 2021

Zobacz również:

Nowe elektrobusy Yutonga dojechały do gminy Giżycko

Przestrzeń

Nowe elektrobusy Yutonga dojechały do gminy Giżycko

Redakcja/inf. pras. 29 listopada 2022

Gdańsk przetestuje chiński autobus elektryczny

Komunikacja

55 elektrycznych Yutongów już w Danii

Komunikacja

55 elektrycznych Yutongów już w Danii

Przemysław Farsewicz 23 kwietnia 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5