Partnerzy serwisu:
Mobilność

Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-12-16 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne
fot. ADL
Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne
Szkocja przetestuje pełnowymiarowe autobusy autonomiczne
W przyszłym roku Stagecoach East Scotland rozpocznie testy pełnowymiarowych autobusów autonomicznych. Na początku na terenie zajezdni, a w kolejnym etapie w normalnym ruchu liniowym. Pasażerowie wsiądą do pojazdów, które zapewni Alexander Dennis Limited, w 2021 r.

Niebawem w Szkocji ruszą testy autonomicznych, pełnowymiarowych autobusów. To projekt operatora Stagecoach East Scotland, który współpracuje m.in. z Alexander Dennis Limited (ADL). Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie w wysokości 4,35 mln funtów z funduszu Innovative UK.

Zgodnie z zapowiedziami na początku 2019 r. rozpoczną się jazdy autonomiczne jednego pojazdu na terenie zajezdni Stagecoach. Testy będą dotyczyć parkowania, podjazdu do stacji tankowania i myjni. Według oczekiwań większe wykorzystanie trybu autonomicznego na terenie zajezdni może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, efektywności oraz lepszego wykorzystania przestrzeni.

W następnej fazie – w 2020 r. – pięć autobusów autonomicznych będzie kursować pomiędzy Fife i Edynburgiem, zapewniając połączenie między węzłami Ferrytoll Park&Ride i Edinburgh Park. Zgodnie z brytyjskimi przepisami jazdy będą odbywały się pod nadzorem kierowcy. Do ruchu zostaną skierowane pojazdy ADL Enviro 200 o długości 11,8 m. Odjazdy będą odbywać się co 20 minut. Pojazdy będą kursować po normalnych pasach ruchu, poboczu oraz na wydzielonym pasie ruchu przez most Forth Road. Pasażerowie z autonomicznych pojazdów skorzystają w 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Monachium. Siemens Mobility testuje autonomiczne miasteczko

Mobilność

Monachium. Siemens Mobility testuje autonomiczne miasteczko

jd/inf. pras. 28 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5