Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Szczecińska Kolej Metropolitalna. Strony niebawem z umową o partnerstwie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
03-07-2017
Ostatnia modyfikacja:
22-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Szczecińska Kolej Metropolitalna. Strony niebawem z umową o partnerstwie
fot. Ralf Roletschek, lic. CC-BY-NC-ND
We wtorek 4 lipca uczestnicy projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej mieli podpisać umowę partnerstwa w sprawie realizacji tego przedsięwzięcia, na razie jednak wydarzenie odwołano. W sumie SKM zostanie uruchomiona na czterech istniejących liniach o łącznej długości 118 km.

We wtorek 4 lipca partnerzy projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej mieli złożyć podpisy pod umową partnerstwa w sprawie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Partnerami są PKP Polskie Linie Kolejowe, samorządy województwa zachodniopomorskiego, a także gminy Miasto Szczecin, Police, Gryfino Miasto Stargard, Stargard, Kobylanka i Goleniów.

Szczecińska Kolej Metropolitalna będzie się opierać o odcinki istniejących linii kolejowych o łącznej długości 118 km. Linia 406 na odcinku Szczecin – Police o długości 23,5 km zostanie poddana modernizacji. W sumie inwestycja na tej trasie obejmie 18 węzłów i przystanków, w tym cztery nowe (Police Piłsudskiego, Szczecin Nad Odrą, Szczecin Arkońska, Szczecin Ku Słońcu).

Na liniach 401 na odcinku Szczecin – Goleniów, 351 Stargard – Szczecin Główny oraz 273 Gryfino – Szczecin Główny modernizacji zostanie poddana infrastruktura pasażerska. Na linii 401 prace będą prowadzone na sześciu węzłach, z czego dwa to nowe przystanki (Goleniów Park i Szczecin Trzebusz). Na linii 351 w sumie inwestycja obejmie osiem miejsc, z czego jeden to nowy przystanek (Szczecin Dunikowo). Na linii 271 będzie to siedem węzłów, z czego dwa to nowe przystanki (Szczecin Żydowce, Szczecin Łasztownia). W sumie powstaną parkingi pozwalające na postój 2580 samochodów.

Niedawno PKP PLK ogłosiły kluczowe postępowania przetargowe dla realizacji projektu. Jedno z nich dotyczy modernizacji 24-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 406 na odcinku Szczecin Główny – Police, który od lat jest wyłączony z ruchu pasażerskiego. Kolejny przetarg obejmuje modernizację wybranych elementów linii 273, 351 oraz 401.

AKTUALIZACJA 4.07.2017 r.

Dzisiaj Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego poinformował o odwołaniu podpisania umowy.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5