Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Szczecin ze zwrotem środków za inwestycje komunikacyjne

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2015-12-28 15:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UMWZ

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin ze zwrotem środków za inwestycje komunikacyjne
fot. MS
Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne 3,5 mln zł, „Tramwaje Szczecińskie” 3 mln zł, a Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica” 1,5 mln zł – takie środki trafią do transportowych spółek jeszcze w tym roku z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Pozwolą one zrefundować koszty inwestycji w nowoczesny tabor i spore oszczędności w budżetach beneficjentów.

Jutro podpisane zostaną umowy z SPA Klonowica i Tramwajami Szczecińskimi oraz umowa-aneks zwiększająca wsparcie przyznane wcześniej dla SPPK. Nowy tabor wozi już mieszkańców Szczecina, Polic, Dobrej oraz Kołbaskowa. Łączna wartość wszystkich trzech zrealizowanych przez spółki komunikacyjnych zadań wyniosła ponad 36 mln zł. Teraz do beneficjentów trafi łącznie 8 mln zł. To wolne środki RPO WZ na lata 2007-2013, które pojawiły się dzięki oszczędnościom przy realizacji innych projektów.

W przypadku SPA Klonowica refundacja kosztów realizacji inwestycji obejmie zakup dwóch niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów z 270 miejscami,
które obsługują ruch w Szczecinie i Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym, m.in. w Dobrej i Kołbaskowie na liniach pospiesznych A i B, liniach nocnych (np. 521 i 525) oraz liniach zwykłych (np. 51, 53, 60, 75 czy 88). Koszt całkowity to prawie 3,1 mln zł, z czego wsparcie z RPO wyniesie 1,5 mln zł.

Tramwaje Szczecińskie dostaną środki za dokonaną modernizację 14 tramwajów Tatra oraz montaż dwóch przegubowych, wieloczłonowych, niskopodłogowych wagonów tramwajowych. Koszt całkowity wynosi ponad 22 mln zł, z czego wsparcie RPO to 3 mln zł.

Jeżeli chodzi o Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, refundacja obejmuje zakup dziewięciu autobusów obsługujących komunikację w Szczecinie i Policach, m.in. na liniach: F, 63, 101, 102 czy 524 oraz 526. Koszt całkowity sięga prawie 11,6 mln zł. Dofinansowanie, dzięki oszczędnościom w RPO, zostanie zwiększone z 2,5 mln zł to 2,5 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin wyremontuje 18 km torowisk tramwajowych

Przestrzeń

Szczecin wyremontuje 18 km torowisk tramwajowych

Witold Urbanowicz 22 marca 2016

Opole chce 56 nowych autobusów. W tym też hybrydy

Komunikacja

Opole chce 56 nowych autobusów. W tym też hybrydy

Martyn Janduła 18 marca 2016

Nowe węzły przesiadkowe w pomorskich miastach

Przestrzeń

Nowe węzły przesiadkowe w pomorskich miastach

Tomasz Larczyński/Jakub Madrjas 17 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5