Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-20 17:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. UM Szczeicn / inf. własne

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
mat. UM Szczecin
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
Szczecin zbuduje węzeł przesiadkowy Głębokie
Szczecińskie Inwestycje Miejskie prowadzą przetarg na budowę węzła przesiadkowego Głębokie. Zakres obejmuje budowę pętli autobusowo-tramwajowej z poczekalnią, a także przebudowę okolicznego układu drogowego.

Przedmiotem zamówienia jest budowa węzła przesiadkowego Głębokie. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę układu drogowego, w tym skrzyżowania ulic Kupczyka, Wojska Polskiego, Zegadłowicza, Miodowej, przebudowę pętli tramwajowo-autobusowej, przebudowę parkingu dla samochodów osobowych po stronie południowo-zachodniej oraz przebudowę ul. Kupczyka do granicy administracyjnej Szczecina.

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych. Postawiony zostanie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w system informacji pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Inwestycja obejmie również przebudowę okolicznych ulic. W ramach przebudowy al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m. Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m. Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej. Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m. Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie niezbędny odcinek ze względu na przebudowę skrzyżowania i budowę wjazdu na pętlę. Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej. W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m) a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa.

Termin składania ofert mija 21 października. O wyborze decydują cena (60%), okres obowiązywania rękojmi i gwarancji (20%), a także wysokość kary umownej za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu przedmiotu umowy (20%). Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie: Integracja ŁKA z autobusami wojewódzkimi

Komunikacja

Łódzkie: Integracja ŁKA z autobusami wojewódzkimi

Roman Czubiński 03 września 2019

Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do przebudowy dwóch stacji

Przestrzeń

Dąbrowa Górnicza przygotowuje się do przebudowy dwóch stacji

Witold Urbanowicz 26 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5