Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Szczecin zapowiedział kontrakty przewozowe, ale tylko na dwa lata

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-01-2019
Ostatnia modyfikacja:
28-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Szczecin zapowiedział kontrakty przewozowe, ale tylko na dwa lata
fot. Radosław Drożdżewski (User:Zwiadowca21), lic.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych zamówieniach transportowych. Większość zostanie udzielona operatorom wewnętrznym, przy czym będą to kontrakty tylko na lata 2020–21.

Szczecin oszacował pracę przewozową na maksymalnie 28 mln wozokilometrów rocznie. To zostanie podzielone przede wszystkim na lokalnych przewoźników. Do SPA Dąbie trafi 10 mln wozokilometrów, do SPA Klonowica – 8 mln wozokilometrów, a do SPPK Police – 5 mln wozokilometrów.

Pozostałe 5 mln wozokilometrów na liniach dziennych i nocnych oraz przewozy na telefon mają zostać rozdysponowane na zasadzie wyboru operatora. Do tej pory „tym czwartym” w szczecińskich przewozach był PKS Szczecin.

Stolica województwa zachodniopomorskiego tym różni się od innych dużych miast w Polsce, że te zwykle udzielają zamówień miejskim spółkom (przewoźnik, który jest w całości spółką miejską nie potrzebuje przetargu, może uzyskać zamówienie na zasadzie powierzenia) na dużo dłuższy czas niż dwa lata. Np. w Warszawie niedawno ZTM podpisał umowę z MZA na dziesięć lat, a w Krakowie trwającą umowę z MPK (do lipca 2020 r.) podpisano w 2006 r.

Dzięki temu miejskie spółki mogą rozłożyć plan inwestycyjnych związany choćby z zakupem nowych autobusów na wiele lat i zaplanować zmiany, mając pewność finansowania swojej działalności. W Szczecinie też trudno się spodziewać, że po 2021 r. trzej miejscy przewoźnicy zostaną bez pracy, mimo wszystko trudniej zaplanować im wieloletnie wydatki.

Obecnie w Szczecinie trwa przetarg na obsługę kilkunastu linii (łącznie to 2,35 mln wozokilometrów) w 2019 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5