Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Szczecin zamyka Kolumba. Tramwaje na objeździe

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2022-01-03 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin zamyka Kolumba. Tramwaje na objeździe
fot. WU
Pierwsze rozbiórki na ulicy Smolańskiej i w rejonie Nabrzeża Wieleckiego, a także porządkowanie ogrodów działkowych to pierwsze zwiastuny ogromnej przebudowy infrastruktury tramwajowej. W najbliższą sobotę częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kolumba. Zmiany dotyczy będą zarówno kierowców jak pasażerów komunikacji miejskiej.

Na ul. Kolumba ruch będzie prowadzony jednokierunkowo w relacji od Dąbrowskiego do Nowej. Na odcinku od Dąbrowskiego do wjazdu na stację Orlen ruch będzie odbywał się dwukierunkowo.

Wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany. Tramwaje linii 6 będą kursować na trasie Gocław – Wyszyńskiego (powrót przez Wyszyńskiego – Bramę Portową – pl. Hołdu Pruskiego). Na pętli Pomorzany linia 12 zostaje przeniesiona na tor zewnętrzny, natomiast kursy linii 1 realizowane w godzinach funkcjonowania linii 12 z toru wewnętrznego – na tor linii 1 (środkowy).Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza linii 806 w relacji Plac Żołnierza Polskiego – Pomorzany Dobrzyńska. W kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska” trasa przebiegać będzie przez al. Niepodległości, Bramę Portową, ul. 3 Maja, ul. Czarnieckiego, ul. Potulicką, ul. Piekary, ul. Dąbrowskiego, ul. Starkiewicza, ul. Boczną, ul. Połabską, ul. Szpitalną, al. Powstańców Wlkp., ul. Budziszyńską, ul. Inowrocławską. W kierunku placu Żołnierza Polskiego trasa przebiegać będzie przez ul. Dobrzyńską, ul. Budziszyńską, al. Powstańców Wlkp., ul. Starkiewicza, ul. Dąbrowskiego, ul. Kolumba, ul. Nową, ul. Dworcową, Bramę Portową, al. Niepodległości. Kursy wykonywane będą z częstotliwością w dni powszednie: do godz. 6 co 15 minut, w godz. 6–20 co 12 minut, po godz. 20 co 20 minut, w soboty do godz. 9 i po godz. 18 co 10 minut, w pozostałym okresie co 12 minut, w dni świąteczne co 20 minut, w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie do godz. 11 i po godz. 18 co 24 minuty, w pozostałym okresie co 20 minut.

Autobusy linii 75, 521, 527 od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez ul. 3 Maja i ul. Owocową do przystanku końcowego „Dworzec Główny (Owocowa)”. Powrót następować będzie przez ul. Nową. Autobusy linii 528 w kierunku Pomorzan od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez ul. 3 Maja, ul. Czarnieckiego, ul. Potulicką, ul. Piekary, ul. Dąbrowskiego do ul. Starkiewicza i dalej dotychczasową trasą.

Zakres robót zakłada przebudowę torowisk w ul. Nabrzeże Wieleckie, Nowej, Dworcowej, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańskiej, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany. Łącznie w ciągu dwóch lat wyremontowanych zostanie ponad 12 kilometrów toru pojedynczego, infrastruktura sieciowa chodniki, jezdnie oraz przystanki. Kontrakt na realizację zadania wartego 262 milionów złotych wygrała firma ZUE, z którą miasto podpisało umowę w listopadzie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trzecia dwukierunkowa Beta już w Szczecinie

Komunikacja

Trzecia dwukierunkowa Beta już w Szczecinie

Jakub Rösler 28 grudnia 2021

Szczecin: Droga energia nie spowoduje zmian w komunikacji

Prawo & Finanse

Szczecin: Droga energia nie spowoduje zmian w komunikacji

Jakub Rösler 01 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5