Partnerzy serwisu:
Mobilność

Szczecin z nowym, rozbudowanym rowerem Bike_S

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-08-10 13:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin z nowym, rozbudowanym rowerem Bike_S
fot. NextbikeNowy Bike_S
Szczeciński system Bike_S, obejmujący po rozbudowie 82 stacje i 702 rowery, został uruchomiony w nocy z piątku na sobotę. W ciągu trzech pierwszych dni rowery wypożyczano 8,5 tysiąca razy. Operatorem systemu jest Nextbike, który musiał zintegrować swoje rowery ze sprzętem i oprogramowaniem dostarczanym poprzednio przez BikeU.

- To prawdopodobnie najbardziej skomplikowane wdrożenie, z jakim mieliśmy do tej pory do czynienia na rynku samoobsługowych systemów rowerowych – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Za stworzenie Bike_S w 2014 roku odpowiedzialna była inna firma, przetarg na rozbudowę wygrała nasza firma - po raz pierwszy w Polsce, a prawdopodobnie w ogóle na świecie, w obrębie jednej sieci wypożyczalni musieliśmy zintegrować dwa systemy informatyczne i dwa typy infrastruktury. Już pierwsze dni okazują, że ta skomplikowana operacja zakończyła się sukcesem – dodaje.

Rower miejski w Szczecinie, czyli Bike_S uruchomiono w 2014 r. Dzięki zaangażowaniu tamtejszego środowiska rowerowego początkowe pomysły by postawić pojedyncze stacje w różnych częściach miasta, zmieniono i postawiono 32 stacje w centrum. Rowery i system dostarczyło BikeU ale operatorem była miejska spółka.

W przetargu na operatora powiększonego ponad dwukrotnie systemu Nextbike nieznacznie jednak pokonał BikeU (trzecia ofertę, simpliBike, odrzucono). Ale wygranemu operatorowi postawiono za zadanie zintegrowanie istniejącego systemu z nowym. Obie firmy konkurujące na polskim rynku, używają innych rozwiązań technicznych. Sposób rejestrowania się do systemu i cennik pozostał niezmieniony.

Szczecin dołączył więc do 13 innych miejsc w Polsce, w których działają nextbikowe rowery, w tym te największe – w Warszawie, w Łodzi, czy w Lublinie. Operator chwali się, że od momentu uruchomienia pierwszego, wrocławskiego w 2011 r., jego rowery wypożyczano już ponad 14 mln razy, z czego połowa wypożyczeń przypada na warszawskie Veturilo. Ten rok jest szczególnie dobry bo do tej pory nextbike’owe rowery wypożyczano częściej niż przez cały ubiegły rok.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin rozbuduje rower miejski

Mobilność

Szczecin rozbuduje rower miejski

Rafał Stawecki 01 marca 2016

BikeU podsumowuje sezon. Bydgoszcz trzecia w Polsce

Komunikacja

BikeU podsumowuje sezon. Bydgoszcz trzecia w Polsce

jd/inf. pras. 04 grudnia 2015

Szczeciński rower miejski olbrzymim sukcesem

Przestrzeń

Szczeciński rower miejski olbrzymim sukcesem

Rafał Stawecki 04 września 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5