Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin z czterema ofertami na przebudowę torów tramwajowych w centrum

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-03-15 12:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin z czterema ofertami na przebudowę torów tramwajowych w centrum
fot. Google Street View
Szczecin otworzył oferty w przetargu na przebudowę infrastruktury tramwajowej w dwóch istotnych węzłach – na pl. Szarych Szeregów oraz skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Nabrzeżem Wieleckim. Wystartowały cztery firmy z ofertami przekraczającymi kosztorys zamawiającego.

Tramwaje Szczecińskie prowadzą przetarg na przebudowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w węźle Wyszyńskiego oraz na pl. Szarych Szeregów. Długość torowiska do przebudowy wynosi odpowiednio ok. 400 mtp i 500 mtp. W węźle Wyszyńskiego przewidziano dodatkową relację skrętną Wyszyńskiego – Stocznia.

Dzisiaj (15 marca) minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy. Najtańszą ofertę złożyło krakowskie ZUE, które proponuje 44,9 mln zł butto. Balzola zoaferowała 45,7 mln zł brutto, natomiast konsorcjum Tor-Mel i Terlan – 46,9 mln zł brutto. Najdroższą ofertę złożył Tor-Kar-Sson, który proponuje 52,9 mln zł brutto. Wszystkie oferty przekraczają budżet określony na kwotę 31,3 mln zł brutto.

Jeśli Szczecin zdecyduje się na podniesienie budżetu, to o wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie kierownika budowy (20%) oraz okres gwarancji jakości na roboty budowlane (20%). W praktyce wybór ograniczy się do ceny. W sumie na realizację przeznaczono 450 dni, czyli ok. 15 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin ogłasza przetarg na tramwaj na Szafera

Przestrzeń

Szczecin ogłasza przetarg na tramwaj na Szafera

Witold Urbanowicz 19 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5