Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin wybrał wykonawcę remontu torów od Niebuszewa do pl. Żołnierza

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-05 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin wybrał wykonawcę remontu torów od Niebuszewa do pl. Żołnierza
mat. Tramwaje Szczecińskie
Tramwaje Szczecińskie wybrały wykonawcę w przetargu na przebudowę dwóch tras – od pętli Niebuszewo do pl. Żołnierza Polskiego oraz w ciągu pl. Żołnierza Polskiego, Matejki, Piłsudskiego do pl. Rodła. Prace potrwają niespełna dwa lata.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa trasy tramwajowej od pętli Niebuszewo do pl. Żołnierza Polskiego w ciągu Asnyka, Kołłątaja i al. Wyzwolenia oraz w ciągu pl. Żołnierza Polskiego, Matejki, Piłsudskiego do pl. Rodła. W sumie to ok. 8034 metrów toru pojedynczego. Zmienią się geometria i układ pętli przy dworcu Niebuszewo. Przewidziano też dobudowę dodatkowych dwukierunkowych relacji skrętnych na pl. Żołnierza Polskiego oraz na pl. Rodła. Szczegółowo o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert minął 14 maja. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty. W budżecie określonym na kwotę 185,222 mln zł brutto zmieściła się jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 174,430 mln zł brutto. I to właśnie tę ofertę w mijającym tygodniu Tramwaje Szczecińskie wskazały jako zwycięską. O wyborze zdecydowały cena (60%), okres rękojmi (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%).

Na realizację zadania przeznaczono 720 dni, czyli blisko dwa lata. Jak informuje zamawiający, zadanie jest skomplikowane i wymagające, zostanie podzielone na kilka etapów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin z planami modernizacyjnymi. Powstanie torowisko na Łasztowni

Przestrzeń

Szczecin z planami modernizacyjnymi. Powstanie torowisko na Łasztowni

Witold Urbanowicz 12 września 2020

Szczecin: Głębokie od sierpnia bez tramwajów

Przestrzeń

Szczecin: Głębokie od sierpnia bez tramwajów

Redakcja 28 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5