Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin wybrał wykonawcę remontu torów w południowej części miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-05 15:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin wybrał wykonawcę remontu torów w południowej części miasta
mat. Tramwaje Szczecińskiepętla Pomorzany
Szczecin rozstrzygnął przetarg na przebudowę torowisk tramwajowych w ciągu Nabrzeża Wieleckiego, Nowej, Dworcowej, Kolumna, Chmielewskiego i Smolańskiej oraz w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich z pętlą Pomorzany. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma ZUE. Prace potrwają około dwa lata.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa torowiska tramwajowego z siecią trakcyjną w ul. Nabrzeże Wieleckie, Nowej, Dworcowej, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańskiej, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany. W sumie to ponad 12 km torów. To wspólne przedsięwzięcie miasta Szczecina, Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Przy okazji bowiem przełożone i przebudowane zostaną sieci ciepłownicze i wodociągowe.

Na skrzyżowaniu Nowej i Wybrzeża Wieleckiego powstaną rozjazdy umożliwiające przejazd we wszystkich relacjach. Na ulicy Dworcowej przewidziano jeden tor, z przejazdem od Wybrzeża Wieleckiego. Przy dworcu zostanie utrzymany dodatkowy, trzeci tor postojowy. Na pętli Pomorzany zostanie odwrócony kierunek ruchu. Wybudowanych zostanie aż pięć torów postojowych (obecnie są trzy).

Powstaną przystanki wiedeńskie oraz na wielu odcinkach – wspólne, wydzielone pasy tramwajowo-autobusowe (w tym na Dworcowej, Nowej oraz w ciągu al. Powstańców Wielkopolskich na odcinku od ul. Dunikowskiego do ul. Frysztackiej). Przebudowany zostanie układ drogowy, pojawi się infrastruktura dla rowerzystów. Wizualizacje i schematy tutaj.

Pod koniec marca minął termin składania ofert. Wpłynęło pięć ofert na kwoty od 259,7 mln zł do 292,4 mln zł brutto przy budżecie określonym na 272,1 mln zł brutto. Dzisiaj (5 sierpnia) rozstrzygnięto postępowanie. Wygrała firma ZUE z ofertą na kwotę 261,952 mln zł. – Przed nami czas na odwołania, potem kontrola instytucji unijnych, na końcu podpisanie umowy – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Na realizację prac przeznaczono 720 dni, czyli około dwa lata.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: Rozpędzona „torowa rewolucja”

Przestrzeń

Szczecin: Rozpędzona „torowa rewolucja”

Redakcja 04 sierpnia 2021

Torowa rewolucja w Szczecinie. Zmiany na Niebuszewie

Przestrzeń

Torowa rewolucja w Szczecinie. Zmiany na Niebuszewie

inf. pras 08 lipca 2021

Szczecin: Nowa trasa tramwajowa na Szafera [zdjęcia]

Przestrzeń

Szczecin: Nowa trasa tramwajowa na Szafera [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 19 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5