Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin wybrał wykonawcę przebudowy zabytkowej podstacji Kolumba

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
26-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Szczecin wybrał wykonawcę przebudowy zabytkowej podstacji Kolumba
mat. TS
Trwają przygotowania do podpisania umowy na wykonanie przebudowy podstacji prostownikowej Kolumba. Wykonawca został wybrany, a to oznacza, że niebawem powinny rozpocząć się prace.

W ramach zadania piękny i ważny budynek, jakim jest podstacja prostownikowa przy ulicy Kolumba, ma zostać przebudowany. Głównym celem jest dostosowanie go do współczesnych wymagań technicznych i zabezpieczenie należytego funkcjonowania. Wybrana została firma MMT Idea, która zaproponowała kwotę 11,397 mln zł.

Budynek podstacji jest wpisany do rejestru zabytków i wymaga remontu, by zapobiec jego niszczeniu. Samo wyposażenie podstacji ma już ponad 40 lat, przez co wymaga coraz częstszych napraw. Dodatkowo nie zapewnia wymaganej współcześnie pewności i niezawodności zasilania oraz zdalnego sterowania podstacją.

Podstacja prostownikowa jest przeznaczona do zasilania sieci trakcyjnej tramwajowej. W podstacji energia elektryczna prądu przemiennego jest przetwarzana na energię prądu stałego i za pomocą kabli przesyłana do sieci jezdnej trakcji tramwajowej. Przeznaczona do modernizacji podstacja ma być bezobsługowa, włączona w system zdalnego sterowania.

W ramach przebudowy podstacji prostownikowej Kolumba przy ul. Kolumba 86 (Wyspa Jaskółcza) wykonane zostanie:
  • pełne odnowienie budynku zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków,
  • wymiana urządzeń i instalacji wewnątrz budynku na nowe,
  • rozbiórka obiektów gospodarczych,
  • wykonanie iluminacji budynku oraz wygrodzenie terenu podstacji.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5