Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Węzeł Szczecin Głębokie na finiszu – i przed czasem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Szczecin zapowiada zakończenie budowy Węzła Przesiadkowego Głębokie. Rok wcześniej oddano do ruchu pętlę tramwajowo-autobusową. Teraz kończą się prace przy budowie ronda i wyposażanie węzła w infrastrukturę dla pasażerów. Inwestycja planowana jest do zakończenia 2 miesiące przed terminem.

W zeszłym roku oddano do użytku nową pętlę dla komunikacji miejskiej. Wybudowano wówczas ok. 1,1 km pojedynczego toru tramwajowego, powstały również perony tramwajowo-autobusowe umożliwiające przesiadkę drzwi-w-drzwi. Następnie realizowany był kolejny etap inwestycji, który właśnie dobiega końca.

Przebudowano skrzyżowanie w sąsiedztwie pętli. Powstało nowe rondo ora którego prowadzą przebudowane ulice dojazdowe – fragment Al. Wojska Polskiego, Zegadłowicza i Miodowej oraz ul. Kupczyka na całej długości do granic miasta wraz ze ścieżką pieszo-rowerową. W zakresie przewidziano także parking, stanowiska do postoju taksówek oraz parking rowerowy. Z kolei na samej pętli powstał budynek, który będzie pełnił funkcję poczekalni dla pasażerów oraz pomieszczenia socjalnego przeznaczonego dla kierowców i motorniczych.

– Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe. Na pętli ustawione są już wiaty przystankowe. Wewnątrz budynku socjalnego-poczekalni prowadzone są prace wykończeniowe. Trwa budowa parkingu park&ride. W ostatnim czasie ustawione zostały cztery tablice systemu informacji parkingowej – podaje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy Szczecińskich Inwestycji Miejskich.

Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. Koszt prac to ponad 65,8 mln zł brutto. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Umowa przewidywała zakończenie całej inwestycji w grudniu tego roku. Jak wyjaśnia w lokalnych mediach Zieliński, prace przyspieszyły, a oddanie całości nastąpi wcześniej. – Najprawdopodobniej w ciągu kilku dni zostanie zgłoszone zakończenie robót przez wykonawcę – mówi rzecznik. Umowę na budowę węzła Głębokie podpisano w grudniu 2019 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przestrzeń

Olsztyn. Zajezdnia tramwajowa prawie pod dachem

Przemysław Farsewicz 11 lipca 2023

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5