Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Trwa przebudowa węzła tramwajowego na pl. Szarych Szeregów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-04-01 15:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Trwa przebudowa węzła tramwajowego na pl. Szarych Szeregów
fot. ZDiTM Szczecin
Trwają prace w rejonie placu Szarych Szeregów. Zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego – Piastów, teraz główne roboty odbywają się w ciągu ulicy Piłsudskiego.

Jak podsumowuje inwestor, zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego – Piastów oraz tymczasowe połączenie umożliwiające przejazd tramwajów przez przejazd na kierunku al. Piastów. Gotowe jest także przejście dla pieszych przez torowisko w al. Piastów. Dla drugiego etapu wykonano demontaż słupów i sieci trakcyjnej. Trwają prace ziemne i układanie kolejnych warstw pod nowe torowisko. Poza tym kontynuowane są prace przy budowie kanalizacji deszczowej, odwodnieniu torowiska. Na najbliższe dni planowany jest między innymi montaż słupów trakcyjnych.

Prace prowadzone w obrębie al. Piłsudskiego spowodowały, że od 14 marca nie ma przejazdu przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Piłsudskiego. Dopuszczony został do ruchu przez przejazd tramwajowy w kierunku Głębokie. Zajęty jest wewnętrzy pas ruchu na placu Szarych Szeregów.
Zajęte jest torowisko na odcinku od placu Szarych Szeregów do Placu Odrodzenia wraz z częścią przyległych jezdni.

Projekt zakłada przebudowę torowiska wraz z konstrukcją. Układ relacji torowych na węźle trójwlotowym trójkątnym na Placu Szarych Szeregów pozostanie niezmieniony. Długość przebudowywanych torów to prawie 900 metrów toru pojedynczego. Celem inwestycji jest dostosowanie istniejącego układu komunikacyjnego do aktualnie obowiązujących standardów. Założono również przebudowę węzła Wyszyńskiego, gdzie pojawi się dodatkowa dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Stocznia Szczecińska. Długość projektowanych torów to blisko 1150 metrów toru pojedynczego. Prace prowadzi firma ZUE. Wartość umowy to 44,9 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5