Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin szykuje dwuletnie umowy przewozowe

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-08 12:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin szykuje dwuletnie umowy przewozowe
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21), commons.wikimedia.org
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie zamieścił w dziennikarzu urzędowych wstępne ogłoszenie informacyjne dotyczące umowy o świadczenie usług publicznych w latach 2022-2023. Zamawiający zakłada bezpośrednie powierzenie usług trzem przewoźnikom komunalnym na 23 mln wozokm oraz wybór jednego operatora w przetargu na 5 mln wzkm.

Przedmiotem zamówienia będą usługi autobusowego transportu pasażerskiego w wymiarze mniejszym niż 28 mln wozokilometrów rocznie i 25 000 wozogodzin rocznie na lata 2022-2023. Usługi będą realizowane na terenie Szczecinia oraz gmin, z którymi miasto Szczecin zawarło lub zawrze porozumienia międzygminne o świadczenie usług w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Założono bezpośrednie udzielanie zamówień trzem podmiotom wewnętrznym. Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica” – w wymiarze mniejszym niż 8 000 000 wozokilometrów rocznie, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Dąbie” – w wymiarze mniejszym niż 10 000 000 wozokilometrów rocznie, Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne– w wymiarze mniejszym niż 5 000 000 wozokilometrów rocznie.

Ponadto założono wybór operatora w przetargu na wykonanie usług przewozowych w zakresie przewozów osób na liniach autobusowych w dziennej i nocnej komunikacji miejskiej oraz w komunikacji okazjonalnej na telefon (transport na żądanie) na rok 2022 – w wymiarze mniejszym niż 5 000 000 wozokilometrów i 25 000 wozogodzin rocznie. Do tej pory zamówienie trafiało do PKS Szczecin.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław dokupi Moderusy Gamma w ramach opcji

Komunikacja

Wrocław dokupi Moderusy Gamma w ramach opcji

Redakcja 08 stycznia 2021

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Prawo & Finanse

Metropolia GZM wchodzi do PKM-ów Gliwice, Tychy i Sosnowiec

Witold Urbanowicz 24 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5