Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Szczecin: Szóstka wraca na Nabrzeże Wieleckie

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-12-09 10:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Szóstka wraca na Nabrzeże Wieleckie
fot. Tramwaje Szczecińskie
W najbliższą sobotę na swoją stałą trasę wróci tramwaj linii 6. Ułatwienia wprowadzone zostaną także dla kierowców. Prace na ulicy Wyszyńskiego wchodzą w ostatnią fazę, a ich zakończenie planowane jest, zgodnie z umową, na koniec stycznia.

W związku z zakończeniem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie, od 12 grudnia przywrócony zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie. Wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linia 6 kursować będzie na stałej trasie według nowych rozkładów jazdy bez zmian częstotliwości. Zlikwidowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – linia 806. Przywrócona zostanie stała lokalizacja przystanku „Wyszyńskiego” dla linii 70 i 526 w kierunku Dworca Głównego (na ul. Nabrzeże Wieleckie za skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego).

Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 3 i 12 w relacji zajezdnia Golęcin – Las Arkoński/Dworzec Niebuszewo – będą realizowane nową trasą, od ul. Firlika przez ul. Jana z Kolna – ul. Nabrzeże Wieleckie – ul. Wyszyńskiego. Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 8 w relacji zajezdnia Pogodno – Gumieńce – będą ponownie realizowane przez ul. Dworcową. Przywrócone zostają skomunikowania linii 5 z linią 6 z Gocławia.

Dla kierowców wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w celu wykończenia prac w strefie okołoszynowej. Udrożniona zostanie możliwość skrętu w lewo z Mostu Długiego poprzez tzw. Ucho Sternickiego. W dalszym ciągu zostanie wyłączony będzie jeden pas do jazdy w kierunku Bramy Portowej.

Zakres przebudowy węzła "Wyszyńskiego" objął kompleksową przebudowę infrastruktury tramwajowej wraz z oświetleniem, instalacjami podziemnymi, jezdniami, chodnikami. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo-tramwajowy, pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Stocznia Szczecińska. Położono w sumie 1150 m toru pojedynczego. Pojawiło się sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic.

Roboty na węźle „Wyszyńskiego” i „Szarych Szeregów” wykonuje firma ZUE SA za kwotę 44,9 mln zł. Umowne zakończenie całego zadania to koniec stycznia przyszłego roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: Rok robót przy budowie tramwaju na Szafera

Przestrzeń

Szczecin: Rok robót przy budowie tramwaju na Szafera

Redakcja 03 grudnia 2020

Szczecin: Powrót tramwajów na pętlę Głębokie

Przestrzeń

Szczecin: Powrót tramwajów na pętlę Głębokie

Redakcja 30 listopada 2020

Szczecin: Pomyślny przejazd tramwaju na Wyszyńskiego

Przestrzeń

Szczecin: Pomyślny przejazd tramwaju na Wyszyńskiego

Redakcja 26 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5