Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Skrzyżowanie Bolesława Śmiałego i Krzywoustego już bez łuków tramwajowych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-07-11 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Skrzyżowanie Bolesława Śmiałego i Krzywoustego już bez łuków tramwajowych
fot. UM Szczecin
Szczecin: Skrzyżowanie Bolesława Śmiałego i Krzywoustego już bez łuków tramwajowych
Szczecin: Skrzyżowanie Bolesława Śmiałego i Krzywoustego już bez łuków tramwajowych
Szczecin: Skrzyżowanie Bolesława Śmiałego i Krzywoustego już bez łuków tramwajowych
Trwa przebudowa torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu Bolesława Śmiałego i Krzywoustego w Szczecinie. W wyniku prac, które mają potrwać do końca sierpnia, zostanie wymieniona konstrukcja torowiska na łuku. Zostaną zastosowane specjalne maty wibroizolacyjne dla obniżenia poziomu hałasu.

We wtorek (9 lipca) rozpoczął się ostatni etap rozbiórki, a wykonawca zgodnie z harmonogramem przystąpi do dalszych robót związanych z korytowaniem i układaniem kolejnych warstw konstrukcji. – Po pracach związanych z korytowaniem układana będzie warstwa stabilizacji gruntu i kolejne warstwy konstrukcji. Roboty prowadzone są zgodnie z harmonogramem i potrwają jeszcze 8 tygodni – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Chociaż organizacja ruchu w rejonie prac została wprowadzona zgodnie w projektem ponad tydzień temu, to zdarzają się ciągle kierowcy, którzy, jadąc na pamięć, powodują niebezpieczne sytuacje. Zagrożenie powodują też piesi, którzy ignorują zapory i wygrodzenia, przebiegając przez środek skrzyżowania ulic Bolesława Śmiałego i Krzywoustego. Wykonawca będzie starał się wygrodzić jeszcze większy fragment, jednak zdrowego rozsądku pieszych nic nie zastąpi.

Przypominamy, że remontu wymagała konstrukcja torowiska, która uległa zniszczeniu, ze względu na duży ruch kołowy. W związku z tym, pracami objętych zostało około 150 metrów toru wraz z jego zabudową drogową w minimalnym, niezbędnym zakresie oraz odwodnienie. Roboty są prowadzone pomiędzy przejściami dla pieszych przez ul. Bolesława Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy.

Celem remontu jest przywrócenie wartości eksploatacyjnej torowiska oraz wykonanie robót naprawczych w strefie okołoszynowej. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort okolicznych mieszkańców, płyty przejazdowe ułożone zostaną na wibroizolacyjnej macie ze spienionego poliuretanu. Maty antywibracyjne wytłumią drgania i hałasy. Z uwagi na bliską zabudowę mieszkalną na skrzyżowaniu ul. Krzywoustego i al. Bohaterów Warszawy, maty zostaną zabudowane na całym odcinku objętym zadaniem. Zamontowane zostaną także smarownice torowe.

Umowa została podpisana z firmą NIWA Szczecin na kwotę blisko 2,8 mln zł brutto. Roboty mają zakończyć się do 31 sierpnia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5