Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Szczecin przygotuje infrastrukturę wokół przystanku kolejowego Stołczyn Północny

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-09 17:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin przygotuje infrastrukturę wokół przystanku kolejowego Stołczyn Północny
fot. Google Maps
Szczecin planuje budowę kolejnego małego węzła przesiadkowego w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Rozpisano przetarg na infrastrukturę towarzyszącą dla przystanku Stołczyn Północny (Nad Odrą), który powstanie na przebudowywanej linii nr 406 do Polic.

W zakres zamówienia wchodzi budowa chodników i dojść do peronów przystanku kolejowego, wykonanie elementów małej architektury, przebudowa oświetlenia i sieci, zieleń, budowa schodów Zostaną wybudowane wiaty oraz system informacji pasażerskiej. To element projektu budowy mocno opóźnionej Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (za część kolejową odpowiadają PKP PLK).

Termin składania ofert mija 7 lipca. O wyborze decydują cena (60%) oraz okres obowiązywania rękojmi i gwarancji (40%). Na realizację robót przeznaczono 210 dni.

Nowy przystanek powstanie na linii 406 do Polic, między przystankami Skolwin i Stołczyn (Glinki). Perony planowane są w rejonie przejazdu kolejowego, w miejscu, w którym ulica Nad Odrą przechodzi w Stołczyńską.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5