Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Szczecin: Przetargi na węzły integracyjne przy SKM

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-07-04 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Przetargi na węzły integracyjne przy SKM
fot. PKP PLKZdjęcie ilustracyjne
Władze Szczecina ogłosiły cztery przetargi na budowę integracyjnych węzłów przesiadkowych obok przystanków przyszłej SKM. Oferty można składać do początku sierpnia. Nieznane pozostają natomiast dalsze losy kolejowej części inwestycji.

Postępowania dotyczą węzłów: Szczecin Zdunowo (na linii 351 do Stargardu), Szczecin Pomorzany (na nieczynnej linii 406 do Trzebieży Szczecińskiej), Szczecin Skolwin Północny oraz Szczecin Niemierzyn (oba na linii 406, w trakcie budowy). Zakres prac we wszystkich czterech przypadkach jest podobny. Inwestor chce zlecić budowę jezdni wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zatok parkingowych, chodników, dróg rowerowych i dojść do peronów, wykonanie elementów małej architektury oraz budowę oświetlenia. W dwóch pierwszych lokalizacjach przewidziano też wykonanie monitoringu wizyjnego.

Kryterium wyboru wykonawców będzie stanowiła w 60% cena, a w 40% – długość okresu gwarancji i rękojmi. Terminy składania ofert upływają w godzinach porannych 6 sierpnia.

Tymczasem sama modernizacja linii wchodzących w skład SKM jest coraz bardziej opóźniona. PKP PLK oraz wykonawca (Trakcja SA) w ostatnich miesiącach przerzucały się odpowiedzialnością za ten stan, poszukują też jednak rozwiązania, które pozwoliłoby wznowić prace. Władze Szczecina, choć konsekwentnie realizują swoją część inwestycji (ostatnio pisaliśmy o przetargu na węzeł obok przystanku Stołczyn Północny na linii 406), wykazują w ostatnim czasie coraz mniej optymizmu co do perspektyw ukończenia budowy SKM. Wysłaliśmy do PKP PLK pytania w tej sprawie.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5