Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin przebudowuje torowisko na Placu Zwycięstwa

Dalej Wstecz
Data publikacji:
16-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM SIM

Podziel się ze znajomymi:

Przebudowa Placu Zwycięstwa to ważny element inwestycji związanej z rewitalizacją śródmiejskiej części Alei Wojska Polskiego. Prace budowlane w miejscu, gdzie powstaje nowy węzeł komunikacyjny, są już mocno zaawansowane.

Największy zakres prac prowadzony jest aktualnie w obrębie torowiska tramwajowego. Wykonane zostały podbudowy torów tramwajowych i prowadzony jest montaż szyn. W obrębie jezdni Placu Zwycięstwa częściowo wykonane zostały krawężniki. Kontynuowane są prace sieciowe i teletechniczne, a także prace związane z budową nowych chodników - przygotowaniem obrzeży, podbudów oraz układaniem płyt chodnikowych.

Szczecińskie Inwestycje Miejskie przypominają, że wbrew obiegowej opinii i przekazom pojawiającym się w przestrzeni publicznej oraz wybranych mediach, przebudowa Placu Zwycięstwa nie obejmuje przebudowy ulicy Krzywoustego na całym jej odcinku. Pracom poddany jest tylko krótki ok. 110-metrowy odcinek torowiska tramwajowego. Wynika to ze zmiany geometrii toru oraz zmiany jego przeznaczenia. Wskazany odcinek będzie teraz wjazdem na pas autobusowo-tramwajowy, a zatem będzie mieć inną konstrukcję i podbudowę. Ograniczenia w ruchu i wygrodzenie części jezdni ulicy Krzywoustego od Placu Kościuszki, związane jest z wprowadzoną tymczasową organizacją ruchu i funkcjonującym ruchem wahadłowym tramwajów. Takie rozwiązanie zostało wprowadzone w celu wyeliminowania blokowania przez samochody torowiska tramwajowego i oczekujących na przejazd tramwajów.

Zakres prac obejmuje przebudowę układu torowego na odcinku od Bramy Portowej do włączenia w ulicę Krzywoustego, w celu wykonania na tym odcinku wspólnych pasów tramwajowo – autobusowych. Przebudowane zostaną perony przystankowe na wlocie północnym skrzyżowania Brama Portowa oraz powstanie nowy przystanek na placu Zwycięstwa przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego i Krzywoustego w kierunku placu Kościuszki. Przebudowie poddane zostaną ponadto nawierzchnie jezdni i chodników. Wybudowane zostanę ścieżki rowerowe. Prace obejmują również usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą, przebudowę i budowę sygnalizacji świetlnych, przebudowę tramwajowej sieci trakcyjnej i systemu sterowania rozjazdu. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne i wykonane zostaną elementy małej architektury. Zagospodarowana zostanie zieleń.

Inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj realizowana jest w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł brutto, z czego blisko połowa to koszt przebudowy Placu Zwycięstwa. Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5