Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Przebudowa pl. Szarych Szeregów. Nowe zmiany w komunikacji

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-03-12 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Przebudowa pl. Szarych Szeregów. Nowe zmiany w komunikacji
wiz. TŚ
Roboty na Placu Szarych Szeregów nie zwalniają. Zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego – Piastów, a to oznacza wejście w kolejny etap prac i wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Od najbliższej soboty kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli się przyzwyczaić do zmian na tym ważnym węźle komunikacyjnym.

Jak informują Tramwaje Szczecińskie, zostało już wykonane torowisko tramwajowe na relacji al. Wojska Polskiego – Piastów oraz tymczasowe połączenie umożliwiające przejazd tramwajów. Gotowe jest także przejście dla pieszych przez torowisko w al. Piastów. Trwają roboty bitumiczne na rondzie, a także te z uszczelnieniem strefy przyszynowej oraz budowa infrastruktury podziemnej. Dodatkowo kontynuowany jest montaż osprzętu na słupach trakcyjnych wraz z regulacją odchylenia słupa.

W kolejnym etapie prace związane z przebudową torowiska będą prowadzone w obrębie ul. Marszałka Piłsudskiego. Zakładają one od 14 marca: brak przejazdu przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Piłsudskiego, dopuszczenie do ruchu przez przejazd tramwajowy w kierunku Głębokie, zajęcie wewnętrznego pasa ruchu na placu Szarych Szeregów, a także zajęcie torowiska na odcinku od placu Szarych Szeregów do Placu Odrodzenia wraz z częścią przyległych jezdni.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torów w obrębie pl. Szarych Szeregów wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Piłsudskiego od pl. Szarych Szeregów do pl. Rodła oraz ruch kołowy na przejeździe przy ul. Piłsudskiego. Jednocześnie czasowo wznowiony zostanie ruch tramwajowy w ciągu al. Wojska Polskiego od ul. Wawrzyniaka do pl. Szarych Szeregów.

Tramwaje
 • Linia 1 kursować będzie na zmienionej trasie: Głębokie – al. Wojska Polskiego – al. Piastów – Pomorzany, według specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości. Poza godzinami szczytu linia kursować będzie na skróconej trasie Zajezdnia Pogodno – Pomorzany.
 • Linia 4 kursować będzie na stałej trasie wg specjalnego rozkładu jazdy. W dni powszednie w godzinach 18-20, w soboty w godzinach 9-18 oraz w dni świątecznie w godzinach 11-18 uruchomiona zostanie dodatkowa linia wspomagająca 14, kursująca na trasie Pomorzany – Jagiellońska – Plac Gałczyńskiego (powrót przez al. Wojska Polskiego).
 • Linia 5 kursować będzie na trasie objazdowej: od al. Bohaterów Warszawy przez ul. Krzywoustego – pl. Kościuszki – Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Stoczni Szczecińskiej. Z uwagi na utrzymanie koordynacji z linią 6, w dni powszednie w godzinach 5-20, w soboty w godzinach 9-18 i w dni świąteczne w godzinach 11-18 kursy będą wydłużone do pętli Ludowa.
 • Linia 9 kursować będzie na stałej trasie według specjalnego rozkładu jazdy.
 • Linia 11 kursować będzie na zmienionej trasie: (Ludowa -) Stocznia Szczecińska – pl. Rodła – Brama Portowa – Potulicka, wg specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości. W dni powszednie w godzinach 5-20, w soboty w godzinach 9-18 i w dni świąteczne w godzinach 11-18 kursy będą skrócone do Stoczni Szczecińskiej.
 • Linia 12 kursować będzie na trasie objazdowej: od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego – Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo według specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.

Autobusy
 • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza linii 812 na trasie Plac Rodła – Piastów. Linia 812 kursować będzie ulicami: Piłsudskiego – al. Piastów – Ściegiennego – Bolesława Śmiałego – Jagiellońska.Linia 812 kursować będzie z częstotliwością: w dni powszednie w godz. 5–6 co 7–8 minut, w godz. 6–20 co 6 minut, w godz. 20–23 co 10 minut, w soboty w godz. 5–9 oraz 18–23 co 10 minut, w godz. 9–18 co 6 minut, w dni świąteczne w godz. 5–11 oraz 18–23 co 10 minut, w godz. 11–18 co 6 minut, w Święta Wielkanocne w godz. 5–11 oraz 18–23 co 12 minut, w godz. 11–18 co 10 minut.
 • Linia 87 w kierunku pętli „Podbórz” będzie kursować częściowo zmienioną trasą – od przystanku „Plac Szarych Szeregów” przez ul. Piłsudskiego, pl. Odrodzenia (nawrót), ul. Piłsudskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej bez zmian. W związku z tym między przystankami „Dworzec Główny (Owocowa)” i „Plac Szarych Szeregów” kursy wykonywane będą 2–3 minuty wcześniej w stosunku do normalnie obowiązującego rozkładu jazdy.
 • Dla linii 523 i 524 przywrócona zostanie stała trasa.

Roboty w węzłach Szarych Szeregów i Wyszyńskiego wykonuje firma ZUE za kwotę 44,9 mln zł. Na wykonanie całości zadania, czyli przebudowę dwóch węzłów, wykonawca ma 450 dni od momentu podpisania umowy. Prace na Placu Szarych Szeregów powinny zakończyć się w czerwcu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
 • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5