Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Szczecin: Powrót tramwajów na Prawobrzeże w środę?

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-01-25 08:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Powrót tramwajów na Prawobrzeże w środę?
fot. Łukasz Oleszczuk ©
Przedłuża się czas naprawy nowego torowiska tramwajowego w Szczecinie w ciągu ul. Gdańskiej i Energetyków. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na rozpoczęcie prac, to firma Energopol Szczecin przystąpi do nich już w poniedziałek 25 stycznia. Urzędnicy przewidują, że tramwaje mogłyby wtedy wrócić na Prawobrzeże w środę.

Na początku stycznia Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego i Tramwaje Szczecińskie podjęły decyzję o natychmiastowym wyłączeniu z ruchu torowiska na Gdańskiej i Energetyków. Powodem były pękające szyny i związane z tym zagrożenie bezpieczeństwa przewozów. Problem obejmuje nowy odcinek torów, zrealizowany przez firmę Energopol Szczecin i oddany do użytku pod koniec zeszłego roku jako element poprzedzający Szczeciński Szybki Tramwaj. Przeprowadzone badania spawów szyn na wspomnianym odcinku wykazały nieprawidłowości w 108 na ponad 800 spawów torowisk.

Jak podała firma Energopol Szczecin, odpowiedzialna za naprawę torowisk tramwajowych w ciągu ul. Gdańskiej i Energetyków, nowy termin zakończenia prac naprawczych wraz z odtworzeniem ubytków m.in. w nawierzchniach pasa autobusowo-tramwajowego to 25 stycznia. Warunkiem dotrzymania wskazanego przez firmę terminu jest jednak sprzyjająca pogoda. – Wymagane jest zachowanie wymogów technologicznych, a szczególnie suchych warunków. Opady deszczu i śniegu, które pojawiły się po 6 stycznia powodowały opóźnienia w pracach naprawczych – informuje firma.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz spółka Tramwaje Szczecińskie nie są w stanie podać konkretnej daty przywrócenia ruchu tramwajowego. – Prawdopodobnie w środę od 27 stycznia tramwaje powinny zacząć jeździć – prognozuje Krzysztof Miler, kierownik Działu Optymalizacji Sieci Komunikacyjnej i Realizacji Projektów ZDiTM. – Czekamy jednak na wynik diagnozy firmy, a potem dopiero uruchomimy elektroniczną wersję rozkładu jazdy – dodaje.

Urzędnicy zaznaczają jednak, że nastąpi to z chwilą uzyskania pełnej sprawności torowisk oraz w momencie, gdy zapewnione będzie pełne bezpieczeństwo dla pasażerów korzystających z linii tramwajowej prowadzącej w kierunku Prawobrzeża.

Na chwilę obecną tramwaje nie dojeżdżają na Prawobrzeże. Linię nr 2 zawieszono, natomiast linia 7 kursuje na trasie Krzekowo – Dworcowa, a linia 8 na trasie Gumieńce – Dworzec Niebuszewo. Uruchomiono także linię zastępczą 807 między Basenem Górniczym a Bramą Portową. Trasy autobusów linii 65 i 79 zostały wydłużone do Basenu Górniczego. Autobusy linii pospiesznych A, B, C, D, E i G zatrzymują się na dodatkowych przystankach. Ponadto pasażerowie posiadający bilety okresowe mogą korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych w granicach miasta.

Zgodnie z zapisami umowy z Energopolem za nieusunięcie usterek w terminie za każdy dzień zostanie naliczona firmie kara w wysokości ok. 80 tys. złotych. Wykonawca ponosi także koszty funkcjonowania komunikacji zastępczej w postaci autobusów i pociągów spółki Przewozy Regionalne.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin bez tramwajów na Prawobrzeże. Pękają nowe szyny

Komunikacja

Szczecin bez tramwajów na Prawobrzeże. Pękają nowe szyny

Witold Urbanowicz 05 stycznia 2016

Strabag: SST jest nowoczesny, komfortowy i szybki

Przestrzeń

Strabag: SST jest nowoczesny, komfortowy i szybki

Jakub Dybalski 28 sierpnia 2015

Trwają testy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju

Komunikacja

Trwają testy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju

Jakub Dybalski 12 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5