Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Szczecin powierzył PKS przewozy do czasu rozstrzygnięcia przetargu

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-01-29 14:07
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin powierzył PKS przewozy do czasu rozstrzygnięcia przetargu
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie powierzył PKS Szczecin przewozy na kilkunastu liniach, które są przedmiotem trwającego od jesieni zeszłego roku postępowania. Powtórzony przetarg czeka na rozstrzygnięcie.

Chodzi o obsługę kilkunastu linii (dziennych, nocnych i na telefon), którymi do tej pory opiekował się w PKS Szczecin. To ta część przewozów, którą w Szczecinie powierza się prywatnemu przewoźnikowi. Przetarg ogłoszony w zeszłym roku przeciągnął się, bo wystartowała w nim Arriva Bus, która nie ma tam bazy, wymagała więc czasu na jej przygotowanie. Ostatecznie jedynym startującym był PKS Szczecin (szczecińscy urzędnicy zgodzili się na ustalenie terminu uruchomienia usług na osiem tygodni od dnia zawarcia umowy), ale zażądał za dużo. Niedawno rozpisano nowy przetarg.

Problem z nim polega na tym, że ma obowiązywać tylko rok. Już dziś wiadomo, że w najlepszym wypadku przewoźnik zostanie wybrany na ok. 10 miesięcy. A jeśli postępowanie jeszcze się przedłuży, wybór przewoźnika do końca roku zacznie dużo bardziej tracić na zasadności.

Na razie ZDiTM powierzył przewozy PKS-owi Szczecin. Wartość umowy to 2 577 323 zł netto, co odpowiada mniej więcej dwóm miesiącom usług. Umowę zawarto na podstawie porozumienia sprzed roku, które pozwala na zawarcie umowy dodatkowej, jeśli nie przekracza to połowy wartości dotychczasowej usługi.

Urzędnicy w Szczecinie planują w lutym zakończyć przetarg. 4 lutego planowane jest otwarcie ofert. W porównaniu z pierwszym postępowaniem obniżono ilość wozokilometrów. Wciąż termin uruchomienia usługi to 8 tygodni od podpisania umowy, ale wysoko punktowane jest wyruszenie na trasy już po tygodniu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin chce przewoźnika, który ruszy z usługą… w tydzień

Komunikacja

Szczecin chce przewoźnika, który ruszy z usługą… w tydzień

Jakub Dybalski 22 stycznia 2019

Szczecin unieważnia przetarg przewozowy, w którym wygrać miał PKS

Prawo & Finanse

Szczecin unieważnia przetarg przewozowy, w którym wygrać miał PKS

Witold Urbanowicz 15 stycznia 2019

Szczecin. Tylko PKS z ofertą w przetargu. Bez Arrivy

Prawo & Finanse

Szczecin. Tylko PKS z ofertą w przetargu. Bez Arrivy

Jakub Dybalski 09 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5