Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Postępuje przebudowa al. Jana Pawła II

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-03-05 15:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Postępuje przebudowa al. Jana Pawła II
fot. ZDiTM Szczecin
Widoczne są już częściowo chodniki oraz jezdnia z kostki brukowej. Aleja Jana Pawła II nabiera nowego blasku, pozostając jednocześnie w klimacie i zachwycając historycznym charakterem. Na placu budowy roboty postępują, a piesi mogą korzystać z coraz większych fragmentów ulicy.

Zaawansowanie robót jest zróżnicowane i zależy od odcinka. Przed wykonawcą najwięcej pracy na odcinku Niedziałkowskiego – Felczaka, gdzie wykonano rozbiórki istniejącej nawierzchni jezdni i pasa rozdziału, wpusty uliczne, korytowanie pasa jezdni wraz z wykonaniem stabilizacji z wbudowaniem podbudowy niezwiązanej. Tam trwa wykonywanie nawierzchni jezdni. Pełne ręce roboty mają brukarze, a zmiany widoczne są także w miejscu, gdzie powstanie ścieżka rowerowa.

Na alei Jana Pawła II na odcinku od Felczaka do pl. Grunwaldzkiego przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Wykonawca – konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras – na wykonie zadania ma 16 miesięcy. Termin umowny zakończenia inwestycji wartej 23,9 mln zł brutto przypada na drugą połowę października 2021 r.


fot. ZDiTM Szczecin

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy Jork. Co dalej z odzyskanymi ulicami?

Przestrzeń

Nowy Jork. Co dalej z odzyskanymi ulicami?

Magdalena Romanowska 20 grudnia 2020

Łódź: Zachodnia bardziej przyjazna dla pieszych, ale bez uspokojenia ruchu

Przestrzeń

Łódź: Zachodnia bardziej przyjazna dla pieszych, ale bez uspokojenia ruchu

Roman Czubiński 13 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5