Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Pomyślny przejazd tramwaju na Wyszyńskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-11-26 13:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Pomyślny przejazd tramwaju na Wyszyńskiego
fot. Tramwaje Szczecińskie
Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac w węźle Wyszyńskiego. W czwartek pomyślnie zakończył się przejazdy techniczny na wyłączonej do tej pory z użytku relacji tramwajowej. W połowie grudnia możliwe będzie zatem przywrócenie docelowych rozwiązań. Zanim to jednak nastąpi potrzebne jest między innymi zakończenie prac w strefach przyszynowych, co będzie powodowało dodatkowe utrudnienia dla kierowców.

30 listopada, na czas około 2 tygodni, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zawężająca do jednego pasa ul. Wyszyńskiego w kierunku Bramy Portowej oraz czasowe wyłączenie z ruchu Ucha Sternickiego. Po zakończeniu prac w strefie przyszynowej, przystanków oraz dojść do nich, możliwe będzie uruchomienie tramwajów we wszystkich relacjach oraz zniesienie utrudnień dla kierowców. W ramach umowy pozostało wykonanie prac przy zieleni, uporządkowanie torowiska, wykonanie utwardzenia przy peronach oraz wykończenie stref przy torowisku.

Zakres przebudowy węzła "Wyszyńskiego" objął kompleksową przebudowę infrastruktury tramwajowej wraz z oświetleniem, instalacjami podziemnymi, jezdniami, chodnikami. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo-tramwajowy, pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Stocznia Szczecińska. Położono w sumie 1150 m toru pojedynczego. Pojawiło się sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic

Roboty na węźle „Wyszyńskiego” i „Szarych Szeregów” wykonuje firma ZUE SA za kwotę 44,9 mln zł. Umowne zakończenie całego zadania to koniec stycznia przyszłego roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin: Tramwaje na prawobrzeże o dzień wcześniej

Przestrzeń

Szczecin: Tramwaje na prawobrzeże o dzień wcześniej

Redakcja 27 października 2020

Szczecin: Niebawem tramwaje wrócą na prawobrzeże

Przestrzeń

Szczecin: Niebawem tramwaje wrócą na prawobrzeże

Redakcja 22 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5