Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin otwiera aleję Jana Pawła II

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-03-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

Otwarcie alei Jana Pawła II w Szczecinie nastąpi 1 kwietnia. Choć odbiory dopiero się rozpoczną, a prace porządkowe i wykończeniowe będą jeszcze trwały, to kierowcy pojadą w pełni otwartą ulicą. Piesi i rowerzyści także bez przeszkód skorzystają z nowej infrastruktury. Otwarcie drogi spowoduje zmiany w komunikacji miejskiej.

W najbliższy piątek po porannym szczycie komunikacyjnym otwarty do ruchu pojazdów samochodowych zostanie obecnie remontowany odcinek Al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Wielkopolską a pl. Grunwaldzkim. W związku z tym będzie Al. Jana Pawła II będzie już przejezdna w obu kierunkach.

Ponad 9500 nowych drzew i krzewów

W ramach inwestycji przebudowane zostały chodniki, ścieżka rowerowa i jezdnia przy zachowaniu niezwykłego, historycznego klimatu. Niezależnie od wprowadzenia stałej organizacji ruchu wykonawca będzie jeszcze realizował prace porządkowe i wykończeniowe w obrębie budowy. W związku z powyższym mogą pojawić się tymczasowe utrudnienia w ruchu. Na powrót komunikacji miejskiej na stałą trasę będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dodatkowych dni. Posadzono ponad 9500 drzew i krzewów, a oprócz zieleni pojawiło się także 31 ławeczek, specjalne podpieraczki, 55 koszy na śmieci i 25 stojaków rowerowych.

Prace za prawie 24 miliony złotych

Na alei Jana Pawła II zaplanowane zostało wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Parkowanie równoległe możliwe jest po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostały słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Pojawiły się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.
Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras, a zadanie kosztowało 23,862 miliona złotych

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z wznowieniem ruchu na całym odcinku przebudowywanej al. Jana Pawła II (od ul. Felczaka do pl. Grunwaldzkiego) poniedziałku 4 kwietnia nastąpią zmiany w kursowaniu linii 87, 70 i 90.

Na linii 87:
w kierunku pętli „Podbórz” likwidacji ulegnie przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską (nr 12592);
w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” od przystanku „Wąska Floating Arena” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian, zatrzymując się na przystankach:
Odrowąża (na żądanie, nr 18411),
Urząd Miasta (w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka, nr 12511),
Plac Grunwaldzki (w ciągu al. Jana Pawła II przed pl. Grunwaldzkim, nr 11621).
Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki: „Wąska” (nr 18611), „Śląska” (nr 18722) i „Plac Grunwaldzki” (nr 11631).

Na linii 70 od przystanku „Felczaka” autobusy kursować będą przez ul. Felczaka i al. Jana Pawła II do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian, zatrzymując się na przystankach:
Urząd Miasta (w ciągu al. Jana Pawła II za skrzyżowaniem z ul. Felczaka, nr 12511),
Plac Grunwaldzki (w ciągu al. Jana Pawła II przed pl. Grunwaldzkim, nr 11621).
Nie będą obsługiwane dotychczasowe przystanki: „Urząd Miasta” (nr 12521), „Odrowąża” (nr 18412), „Wąska” (nr 18611), „Śląska” (nr 18722) i „Plac Grunwaldzki” (nr 11631).

Na linii 90 likwidacji ulegnie przystanek „Urząd Miasta” zlokalizowany w ciągu al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską (nr 12592).


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

ZDiTM Szczecin z nową stroną internetową

Komunikacja

ZDiTM Szczecin z nową stroną internetową

Redakcja/inf. pras. 18 lipca 2023

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

ZDiTM Szczecin z nową stroną internetową

Komunikacja

ZDiTM Szczecin z nową stroną internetową

Redakcja/inf. pras. 18 lipca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5