Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin ogłasza przetarg na tramwaj na Szafera

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-19 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin ogłasza przetarg na tramwaj na Szafera
fot. UM Szczecin
Szczecin ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Szafera na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Modrej, która będzie miała teraz dwie jezdnie. Po środku przewidziano pas autobusowo-tramwajowy. Powstanie też nowa pętla autobusowo-tramwajowa.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa ulicy Szafera. Cały projekt obejmuje odcinek od al. Wojska Polskiego do ul. Sosabowskiego, a odcinek objęty przetargiem zakłada realizację prac od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z Romera i Modrą.

Ul. Szafera będzie miała dwie jezdnie. Po środku przewidziano pas tramwajowo-autobusowy. Po zachodniej stronie ul. Jarzyńskiego zaplanowano pętlę tramwajowo-autobusową – z czterema torami i wyjazdem w obie strony. Pas autobusowo-tramwajowy w tym etapie realizacyjnym będzie się kończyć za rondem z ul. Modrą. W kolejnym etapie zaplanowano połączenie z torowiskiem w Żołnierskiej. Docelowo przewidziano też torowisko w ul. Sosabowskiego.

Co warte podkreślenia, fragment torowiska po zachodniej stronie al. Wojska Polskiego – z pełnymi rozjazdami – jest wykonywany w ramach trwającej budowy trasy tramwajowej na ul. Arkońskiej. Termin składania ofert mija 28 marca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres rękojmi i gwarancji (20%) oraz wysokość kary umownej za każdy dzień opóźnienia (20%). Na realizację przeznaczono 18 miesięcy.


Nowa pętla, mat. UM Szczecin


Zakończenie trasy w tym etapie realizacyjnym po stronie ul. Modrej, mat. UM Szczecin


Zakończenie torowiska po stronie al. Wojska Polskiego, mat. UM Szczecin


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5