Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Niebawem tramwaje wrócą na prawobrzeże

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-10-22 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Niebawem tramwaje wrócą na prawobrzeże
fot. Tramwaje Szczecińskie
W czwartek odbył się przejazd kontrolny przez ulicę Wyszyńskiego w kierunku Turkusowej. Wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu prac w rejonie przejść dla pieszych i przystanków 31 października pasażerowie będą mogli korzystać z komunikacji tramwajowej na prawobrzeże. Zanim to jednak nastąpi kolejne utrudnienia czekają na kierowców.

W najbliższą sobotę 24 października od godzin porannych wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy ulicy Wyszyńskiego. Wynika to z konieczności wprowadzenia zmian w sygnalizacji wynikających z przebudowy torowisk tramwajowych i dodatkowej relacji skrętnej. Wyłączenie może potrwać do niedzieli włącznie. Odpowiednie służby zostały o tej sytuacji powiadomione. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Na tym etapie prac na ulicy Wyszyńskiego wykonane są wszystkie instalacje pod jezdnią północną i nowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Gocław. Trwa zabudowa torów w ciągu Nabrzeża Wieleckiego. Aby pasażerowie mogli w pełni korzystać z tego węzła komunikacyjnego, trwają prace przy peronach tramwajowo-autobusowych w ciągu Wyszyńskiego, ustawiane są wiaty i wygrodzenia peronów oraz tablice Systemu Informacji Pasażerskiej.

Dodatkowo rozwieszana jest siec trakcyjna, trwają prace związane z usuwaniem kolizji z infrastrukturą podziemną oraz budową nowej infrastruktury podziemnej, układana jest nawierzchni bitumiczna na jezdni południowej, ciągi piesze i rowerowe.

Zakres przebudowy węzła Wyszyńskiego obejmuje między innymi: przebudowę infrastruktury tramwajowej, drogowej, oświetlenia oraz częściowo uzbrojenie podziemne. Zmiany będą odczuwalne także dla pasażerów komunikacji miejskiej dzięki nowym przystankom i przebudowie peronów. Roboty prowadzone są również na jezdni, chodnikach i ścieżce rowerowej. Przebudowywane są sieci podziemne, a w infrastrukturze tramwajowej pojawią się nowe elementy takie jak sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo-tramwajowy, pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego – Stocznia Szczecińska. Długość projektowanych i przebudowywanych torów to blisko 1150 metrów toru pojedynczego.

Roboty na węźle Wyszyńskiego i Szarych Szeregów wykonuje firma ZUE za kwotę 44,9 mln zł. Przedmiotowe zadanie realizowane jest w ramach II etapu unijnego projektu przebudowy torowisk w Szczecinie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5