Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Komunikacja miejska zostanie wycofana z ulicy Szafera

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-04-22 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin: Komunikacja miejska zostanie wycofana z ulicy Szafera
fot. ZDTiM Szczecin
W najbliższy poniedziałek z przebudowywanej ulicy Szafera, gdzie powstaje trasa tramwajowa, wycofana zostanie komunikacja miejska. Linie 80, 529 i 531 pojadą objazdem.

W reakcji na sygnały pasażerów, dotyczące niedogodności związanych z przejazdem komunikacji miejskiej przez plac budowy została podjęta decyzja o wycofaniu autobusów z ulicy Szafera. Pozwoli to także wykonawcy na sprawniejsze prowadzenie robót na odcinku, po którym do tej pory odbywa się ruch pojazdów.

Od 27 kwietnia wprowadzone zostaną zmiany w przebiegu tras autobusowych. Linia 80 w obu kierunkach będzie kursowała zmienioną trasą: od przystanku Klonowica Zajezdnia ulicami Klonowica, Unii Lubelskiej i al. Wojska Polskiego do ronda Olszewskiego i dalej bez zmian. Autobusy linii 529 w obu kierunkach będą kursowały zmienioną trasą (dotyczy kursów wydłużonych do pętli Jaworowa): od przystanku Klonowica Zajezdnia ulicami Klonowica, Unii Lubelskiej i al. Wojska Polskiego do ronda Olszewskiego i dalej bez zmian. Autobusy linii 531 w obu kierunkach będą kursowały zmienioną trasą: od przystanku Klonowica Zajezdnia ulicami Klonowica, Unii Lubelskiej i al. Wojska Polskiego do ronda Olszewskiego, następnie zawrócą na rondzie Olszewskiego, przez al. Wojska Polskiego powrócą do przystanku Unii Lubelskiej i dalej pojadą bez zmian. Przystanki Zawadzkiego w obu kierunkach będą całkowicie wyłączone z użytkowania.

Na Szafera trwa budowa nowej linii tramwajowej z rozbudowanym układem jezdni. W tej chwili trwają prace wodno-kanalizacyjne na odcinku Wojska Polskiego – Jarzyńskiego oraz w miejscu planowanej pętli. Wykonano przebudowę ciepłociągu, którego przełączanie planowane jest w maju, po zakończeniu sezonu grzewczego. Prowadzone są roboty elektryczne i telekomunikacyjne oraz przebudowa sieci gazowych w rejonie ulic Romer/Szeroka. Wykonawca przystąpił do rozbiórek fundamentów po garażach w rejonie pętli, równolegle trwają prace ziemne na odcinku pętla – Wojska Polskiego oraz przy murach oporowych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5