Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Szczecin: Jeszcze bezpieczniej na Mickiewicza

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
19-11-2020
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDiTM Szczecin

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Szczecin: Jeszcze bezpieczniej na Mickiewicza
fot. Google Street View
Dwie firmy zgłosiły się do postępowania na poprawę bezpieczeństwa pieszych w ciągu ul. Mickiewicza, gdzie w ostatnich latach dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Roboty mają być prowadzone w rejonie skrzyżowania ulic Brzozowskiego i Łukasińskiego. Trwa analiza ofert, jednak dobra informacja jest taka, że zaproponowane przez wykonawców kwoty mieszczą się w zakładanym na ten cel budżecie.

Planowane wprowadzenie zmian w organizacji ruchu ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez zastosowanie oznakowania niekonwencjonalnego oraz dodatkowego doświetlenia wybranych miejsc. Wprowadzone zostaną również słupki uniemożliwiające parkowanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych. Zastosowanie masy chemoutwardzalnej o podwyższonej szorstkości spowoduje skrócenie drogi hamowania. Dodatkowo, wyniesienie fragmentów jezdni fizyczne wymusi redukcję prędkości pojazdów w rejonie istniejących przejść dla pieszych. Rozwiązania, które mają zostać wprowadzone na jezdni umożliwiają płynny przejazd przy prędkości 40km/h.

Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:
  • wprowadzenie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem,
  • budowę projektowanych ramp, wyniesień przejść,
  • wykonanie nawierzchni chodników w tym płytek ostrzegawczych,
  • budowę odwodnienia liniowego,
  • wprowadzenie urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz stałej organizacji ruchu.

Wykonawca będzie miał do 60 dni kalendarzowych, liczonych od dnia przekazania terenu budowy, na wykonanie zadania. Oferty wpłynęły od Elbud Szczecin – za kwotę 346 245 zł oraz Ben-Bruk Benedykt Chłap – za kwotę 295 200 zł. Trwa analiza ofert.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5