Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Szczecin: Droga energia nie spowoduje zmian w komunikacji

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-12-2021
Ostatnia modyfikacja:
25-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Szczecin: Droga energia nie spowoduje zmian w komunikacji
fot. fb Tramwaje Szczecińskie w podróży
Szczecin także musi stawić czoła zwiększającej się cenie energii elektrycznej. W przyszłym roku miasto będzie musiało wydać na to ponad 250 tysięcy złotych więcej niż w roku obecnym. Jak na razie jednak stolica Pomorza Zachodniego nie przewiduje z tego powodu zmian w komunikacji publicznej.

Rosnące ceny energii elektrycznej są wyzwaniem dla samorządów, które muszą odpowiedzieć na pytanie czy ograniczać siatkę połączeń, podnosić ceny biletów komunikacji miejskiej, czy też szukać środków w innych miejscach budżetu. Pisaliśmy już chociażby o Poznaniu, a teraz przyszedł czas na Szczecin.

Jak informuje nas Hanna Pieczyńska, rzecznika Tramwajów Szczecińskich, spółka ma zawartą umowę na zakup energii elektrycznej na dwa lata i obowiązuje ona do końca 2022 roku.

– Zapotrzebowanie na prąd w 2021 roku określono na 25 000 MWh jednak zużycie prawdopodobnie wyniesie 26 100 MWh. Szacowane zapotrzebowanie na 2022 rok przy założeniu wykonania wozokilometrów na poziomie z 2021 roku należy przyjąć na poziomie 26 000 MWh – informuje Pieczyńska.

Rzeczniczka mówi nam też o kosztach dostaw energii elektrycznej zarówno w tym, jak i przyszłym roku.

– Koszt dostawy energii elektrycznej w 2021 roku: Dystrybucja - 6 173 000,00 zł netto, Sprzedaż energii – 7 772 500,00 zł netto.
Szacowany wzrost kosztów energii elektrycznej w 2022 roku: Dystrybucja: 6 420 000,00 zł netto, Sprzedaż energii – na poziomie z 2021 roku (czyli 7 772 500 zł netto) – dodaje rzeczniczka.

Czy w związku z wyższymi kosztami organizator transportu, a więc Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, planuje cięcia rozkładów lub też jakiekolwiek zmiany w komunikacji publicznej?

– Informuję, że na dzień dzisiejszy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nie przewiduje zmian w komunikacji, które wynikałyby bezpośrednio ze wzrostu cen energii – odpowiada Maciej Filipiak, zastępca dyrektora ds. Transportu Miejskiego ZDiTM Szczecin.Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Gdynia także podnosi ceny biletów na komunikację miejską

Komunikacja

W Gdańsku podwyżki cen biletów od 1 czerwca

Prawo & Finanse

W Gdańsku podwyżki cen biletów od 1 czerwca

Redakcja/inf. pras. 01 kwietnia 2022

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Gdynia także podnosi ceny biletów na komunikację miejską

Komunikacja

W Gdańsku podwyżki cen biletów od 1 czerwca

Prawo & Finanse

W Gdańsku podwyżki cen biletów od 1 czerwca

Redakcja/inf. pras. 01 kwietnia 2022

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5