Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Szczecin dostał 175 mln zł na przebudowę torowisk tramwajowych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-03-26 13:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa CUPT

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin dostał 175 mln zł na przebudowę torowisk tramwajowych
fot. Szczecinolog, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Po prawie 86 mln złotych w grudniu na nowe trasy tramwajowe, Szczecin dostał dzisiaj blisko 175 milionów złotych z Unii Europejskiej na przebudowę blisko 13 kilometrów istniejących linii. Zaplanowano dziewięć projektów.

Umowa przewiduje, że miasto otrzyma blisko 175 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na przebudowę torowisk tramwajowych o łącznej długości 12,88 km w ciągu ulic: aleja Niepodległości – plac Żołnierza Polskiego – aleja Wyzwolenia – plac Rodła (wraz z placem Rodła) do Ronda Giedroycia, Kołłątaja – Asnyka – pętla Niebuszewo, plac Żołnierza Polskiego – plac Hołdu Pruskiego – Matejki – Piłsudskiego (do placu Rodła), aleja Powstańców Wielkopolskich do pętli Pomorzany wraz z rozbudową pętli, Mickiewicza od Mostu Akademickiego do skrzyżowania z ulicą Brzozowskiego, plac Szarych Szeregów, w węźle Wyszyńskiego, a także Nabrzeże Wieleckie na wysokości ulic Podwale – Kolumba – Chmielewskiego – Smolańska – Budziszyńska oraz w ciągu ulic Nowa (od wiaduktu kolejowego) – plac Ratuszowy – Dworcowa. Przebudowana zostanie również zajezdnia tramwajowa Golęcin i ulica Wiszesława. Dla większości zadań Szczecin zlecił już wykonanie dokumentacji projektowej.

– Pod koniec grudnia podpisywaliśmy tutaj umową na nowe trasy tramwajowe i pogłębienie toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Razem z dzisiejszą umową to w sumie około 1,5 miliarda złotych dla Szczecina i województwa. Będziemy dalej inwestować w rozwój regionu i odbudowywać jego gospodarczą siłę – powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Ponadto, w maju 2017 roku 73 miliony złotych zostało przeznaczone na przebudowę drogi krajowej nr 31 – w zakresie rozbudowy skrzyżowania ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową z odcinkiem drogi w kierunku autostrady A6.

Program Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 jest największym programem infrastrukturalnym współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej. To ponad 114 miliardów złotych (z tak zwaną rezerwą wykonania) na najważniejsze w kraju inwestycje w sektorze transportu, środowiska, energii, kultury i zdrowia. W województwie zachodniopomorskim 5,6 miliarda złotych dofinansowania z programu dostało 89 inwestycji o wartości 9,4 miliarda złotych. Największą wartość mają oczywiście inwestycje transportowe – 7 miliardów złotych (4,3 miliarda złotych dofinansowania unijnego). To np. budowa drogi ekspresowej S6 ze Szczecina do Koszalina. Na ten rok zaplanowano podpisanie kolejnych umów o dofinansowanie, m.in. dla obwodnicy Szczecinka i wdrożenia Systemu Informacji Rzecznej Dolnej Odry.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecin z dofinansowaniem na nowe linie tramwajowe

Komunikacja

Szczecin z dofinansowaniem na nowe linie tramwajowe

Redakcja 22 grudnia 2017

Szczecin sprzedaje tramwaje. Z potencjałem na zabytki

Komunikacja

Szczecin sprzedaje tramwaje. Z potencjałem na zabytki

Witold Urbanowicz 13 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5