Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Szczecin bliżej przebudowy torów na Mickiewicza. Oferty nie aż tak drogie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-31 15:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin bliżej przebudowy torów na Mickiewicza. Oferty nie aż tak drogie
fot. Jan Bartnicki, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Tramwaje Szczecińskie otworzyły oferty w przetargu na przebudowę półtorakilometrowego odcinka torowiska wzdłuż Mickiewicza. W postępowaniu wystartowało aż sześć firm. Niektóre oferty są zbliżone do oczekiwań finansowych zamawiającego, co daje szansę na rozstrzygnięcie postępowania.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa trasy tramwajowej w ciągu ul. Mickiewicza od mostu Akademickiego do skrzyżowania z ul. Brzozowskiego (wraz z przejazdem). W sumie pracami ma zostać objęty półtorakilometrowy odcinek trasy prowadzącej w kierunku pętli Krzekowo.

Dzisiaj (31 stycznia) minął termin składania ofert. Postępowanie cieszyło się zaskakująco dużym zainteresowaniem – wystartowało w nim aż sześć firm. Tramwaje Szczecińskie planowały przeznaczyć na zamówienie 27,4 mln zł brutto. Wszystkie oferty przekraczają budżet, choć niektóre nieznacznie, co daje szansę na rozstrzygnięcie.

Najtańszą ofertę złożyła Balzola, która zaproponowała 28,5 mln zł. Tor-Kar-Sson jest gotowy wykonać prace za 30,1 mln zł. ZUE SA oferuje 35,2 mln zł, konsorcjum Aldesa i Coalvi – 38,6 mln zł, Stanled I – 39,5 mln zł, a PUT Intercor – 41,1 mln zł.

Poprzedni przetarg na to zadanie został unieważniony. Wówczas startowała jedynie firma Tor-Kar-Sson z Warszawy, która zaproponowała kwotę w wysokości 53,6 mln zł brutto. Suma ta ponad dwukrotnie przekraczała ówcześnie zaplanowany budżet.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5