Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Szczecin. Dwóch chętnych na remont podstacji Kolumba

Dalej Wstecz
Autor:

Radakcja/ inf. pras.

Data publikacji:
2022-05-11 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Tramwaje Szczecińskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Szczecin. Dwóch chętnych na remont podstacji Kolumba
fot. Tramwaje Szczecińskie
We wtorek nastąpiło, kilkukrotnie już przekładane, otwarcie ofert na zadanie związane z przebudową podstacji prostownikowej Kolumba. Do postępowania zgłosiło się dwóch potencjalnych wykonawców z ofertami przekraczającymi zakładane przez Tramwaje Szczecińskie środki. Trwa analiza dokumentów i możliwości finansowych miasta.

Przypominamy, że w ramach zadania piękny i niezwykle ważny budynek, jakim jest podstacja prostownikowa przy ulicy Kolumba ma zostać przebudowany. Głównym celem jest dostosowanie go do współczesnych wymagań technicznych i zabezpieczenie należytego funkcjonowania.

Zamawiający przeznaczył na realizację zadania kwotę nieco ponad 8,972 miliona złotych. W postępowaniu wpłynęły natomiast dwie oferty. Firma MTM IDEA z Tczewa chce wykonać to zadanie za kwotę nieznacznie przekraczającą 13 milionów złotych 
Konsorcjum PUE „IREL” Ireneusz Wingrowicz Filip Wingrowicz Łukasz Zagrodzki Sp. J., Konsart, chce wykonać pracę za niewiele ponad 11,868 miliona złotych. 

Budynek podstacji jest wpisany do rejestru zabytków przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków i wymaga remontu, by zapobiec jego niszczeniu. Samo wyposażenie podstacji ma już ponad 40 lat, przez co wymaga coraz częstszych napraw. Dodatkowo nie zapewnia wymaganej współcześnie pewności i niezawodności zasilania oraz zdalnego sterowania podstacją.

Podstacja prostownikowa jest przeznaczona do zasilania sieci trakcyjnej tramwajowej. W podstacji energia elektryczna prądu przemiennego jest przetwarzana na energię prądu stałego i za pomocą kabli przesyłana do sieci jezdnej trakcji tramwajowej. Przeznaczona do modernizacji podstacja ma być bezobsługowa, włączona w system zdalnego sterowania.

W ramach przebudowy podstacji prostownikowej Kolumba przy ul. Kolumba 86 (Wyspa Jaskółcza) wykonane zostanie: pełne odnowienie budynku zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków, wymiana urządzeń i instalacji wewnątrz budynku na nowe, rozbiórka obiektów gospodarczych, wykonanie iluminacji budynku oraz wygrodzenie terenu podstacji.

Więcej o historii budynku można przeczytać w tym miejscu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jak może się rozwinąć sieć tramwajowa w Szczecinie?

Komunikacja

Jak może się rozwinąć sieć tramwajowa w Szczecinie?

Jakub Rösler 05 czerwca 2022

Torowa rewolucja w Szczecinie. Kolejny etap prac

Komunikacja

Torowa rewolucja w Szczecinie. Kolejny etap prac

Redakcja/inf. pras. 01 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5