Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Sydney wzbogaci się o zautomatyzowane metro

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-12-04 13:39
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Thales

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sydney wzbogaci się o zautomatyzowane metro
fot. sydneymetro.info
Pierwsza w pełni zautomatyzowana linia metra w Sydney zostanie otwarta w 2019 r. Thales wyposaży ją w system sterowania ruchem oraz system łączności w ramach pierwszego etapu największego projektu modernizacji transportu publicznego w Australii.

Firma zaprojektuje i wdroży centralny system sterowania ruchem oraz system łączności dla pierwszej w pełni zautomatyzowanej linii metra w Australii, która zostanie uruchomiona na początku 2019 roku. W godzinach szczytu pociągi na tej trasie będą jeździły z częstotliwością co 4 minuty. Thales jest kluczowym dostawcą obu systemów dla konsorcjum Northwest Rapid Transit.

Przybliżona wartość kontraktu na budowę pierwszego etapu linii Sydney Metro Northwest wynosi 5,5 miliardów euro. Celem inwestycji jest wybudowanie systemu liczącego w sumie 36 km tras z ośmioma nowymi stacjami oraz modernizacją pięciu już istniejących. Dodatkowo przy węzłach komunikacyjnych zostanie zbudowanych ok. 4 000 miejsc parkingowych. Rząd Nowo Południowej Walii zapowiedział, że metro będzie przebiegało od stacji Sydney Metro Northwest przez Sydney Harbour, aż do podziemnych stacji dzielnic biznesowych (CBD), kończąc w południowo-zachodnim rejonie Bankstown.

Thales wnosi do Australii doświadczenie w projektach zdobytych podczas współpracy z Londynem, Paryżem, Dubajem czy Hong-Kongiem. Centralny System Sterowania Ruchem zapewni płynne funkcjonowanie ruchu kolejowego oraz pozwoli na kontrolę procesów oraz danych w czasie rzeczywistym dla wielu systemów, przy zagwarantowaniu kompleksowego obrazu całej sieci. Natomiast system łączności to połączenie danych nt. adresów publicznych, systemów informacji pasażerskiej, wideonadzoru CCTV oraz cyfrowych tablic informacyjnych. Scentralizowany system komunikacji pozwoli na w pełni zintegrowane podejście do kwestii zarządzania informacją.

Thales pomaga operatorom transportu miejskiego zwiększyć przepustowość i oferuje nowe usługi, dzięki którym transport publiczny staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Thales nadzoruje ponad 100 linii metra w 46 miastach na świecie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Budowa metra w Krakowie najwcześniej po 2021 r.

Przestrzeń

Budowa metra w Krakowie najwcześniej po 2021 r.

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2016

Warszawa. Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim za rok

Przestrzeń

Warszawa. Kładka rowerowa pod mostem Łazienkowskim za rok

Jakub Dybalski 12 kwietnia 2016

Londyn zwiększa przepustowość metra

Komunikacja

Londyn zwiększa przepustowość metra

Redakcja 09 sierpnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5