Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Świnoujście z wykonawcą węzła kolejowo-promowo-autobusowego

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-01-07 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Świnoujście

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świnoujście z wykonawcą węzła kolejowo-promowo-autobusowego
mat. UM Świnoujście
Firma Elbud Szczecin wygrała przetarg na realizację infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo-promowo-autobusowego w Świnoujściu w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja ma zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku.

– W kontekście budowy tunelu oraz organizacji ruchu turystycznego i komunikacji wewnątrz miasta to jedna z kluczowych inwestycji. Węzeł powstanie w rejonie dworca kolejowego, autobusowego i przystani promowej na Warszowie – mówi Barbara Michalska.

Całość podzielono na dwa zadania. Pierwsze to parking naziemny na 108 miejsc z drogą dojazdową przy ul. Barlickiego obejmujący swoim zakresem nowo projektowaną ulicę Okólną.Drugie zadanie dotyczy dworca autobusowego z przebudową ul. Dworcowej wraz z przyległymi chodnikami, miejscami postojowymi oraz obszar samego dworca autobusowego. Pojawią się miejsca kiss & ride.

Oba zadania budowlane wraz ze sporządzeniem projektu i uzyskaniem niezbędnych pozwoleń szczeciński Elbud ma zrealizować za kwotę 13 mln 773 tys. złotych, z czego niemal 10,5 mln to uzyskane przez miasto dofinansowanie ze środków unijnych. Termin wykonania inwestycji to 14 miesięcy od podpisania umowy.

– W tym momencie inwestycja nie obejmuje wykonania samego terenu wjazdowego na prom – mówi Barbara Michalska. – To będziemy robić po wybudowaniu tunelu. Dopiero wówczas bowiem będzie można ograniczyć ilość pasów wjazdowych na prom. W tej chwili z uwagi na duży ruch samochodowy jest to niemożliwe – dodaje.

 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5