Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

PKS Polonus świętuje 75-lecie

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-10-03 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PKS Polonus świętuje 75-lecie
fot. Polonus
75 lat temu - w 1946 roku, zostało utworzone przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej. W jesiennej, jubileuszowej kampanii, PKS Polonus w Warszawie wraca do wydarzeń sprzed lat i otwiera drzwi do archiwum, by podzielić się zachowanymi fotografiami i tekstami.

Historia istnienia PKS-u sięga czasu powojennego – struktury terenowe budowano w oparciu o demobilizowane po II wojnie światowej jednostki samochodowe Wojska Polskiego. Oddział IV PKS w Warszawie powstał w 1946 roku pod nazwą „Stołeczna Stacja Komunikacji Dalekobieżnej i Podmiejskiej”. Przez dziesięciolecia, Państwowa Komunikacja Samochodowa rozwijała się i do lat 80-tych obsługiwała niemal całość autobusowego transportu podmiejskiego i dalekobieżnego, a także przewóz towarów samochodami ciężarowymi. W wyniku transformacji ustrojowej, w 1990 roku PKS podzielono na 176 przedsiębiorstw. Oddział warszawski, pod obecną nazwą – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „POLONUS” w Warszawie S.A. - figuruje od 2011 roku.

- Rok 2021 jest dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na jubileusz 75-lecia utworzenia Państwowej Komunikacji Samochodowej w Polsce. Świętujemy także 10-lecie funkcjonowania spółki jako PKS „POLONUS” w Warszawie. Śledząc karty historii możemy zauważyć jak wiele w tym czasie się zmieniło – zarówno pod względem modernizacji i usprawnienia systemów sprzedaży biletów, czy komunikacji z klientem, po wymianę i unowocześnianie taboru. Wchodząc w kolejne dziesięciolecie jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i współprace, które pozwolą na jeszcze większą dostępność transportu zbiorowego. Pragniemy być jak najbliżsi potrzebom naszych Pasażerów – i to od 75 lat. – podkreśla Jacek Zawadzki, prezes PKS Polonus cytowany w komunikacie.

Jak informuje spółka, w ostatniej dekadzie z dalekobieżnych linii Polonusa skorzystało niemal 8 milionów pasażerów. Przewoźnik przez ten czas przejechał 85 milionów kilometrów łącząc ze sobą największe miasta w Polsce, jak i regiony często zagrożone wykluczeniem komunikacyjnym. Siatka połączeń Polonusa w 2021 roku objęła swoim zasięgiem ponad 140 miejscowości.

Dodatkowo - uruchomiona przez spółkę w 2015 roku platforma Dworzec Online, czyli system wielokanałowej sprzedaży biletów, zrzesza aktualnie 160 przewoźników, a informacje o realizowanych przez nich kursach umożliwiają tworzenie ogólnopolskiego rozkładu jazdy, który znacznie upraszcza proces zorientowania się w możliwościach komunikacyjnych, jakie posiadają podróżni - czytamy.

Jubileuszowy cykl publikacji pojawił się w kanałach społecznościowych firmy oraz na stronie www.pkspolonus.pl na przełomie września i października 2021 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5