Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Świętochłowice: Trwają uzgodnienia techniczne do budowy centrum przesiadkowego Mijanka

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-03-18 10:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Świętochłowice

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świętochłowice: Trwają uzgodnienia techniczne do budowy centrum przesiadkowego Mijanka
mat. UM Świętochłowice
Projekt centrum przesiadkowego „Mijanka” w Świętochłowicach wraz z przebudową skrzyżowania ulic Katowickiej i Wojska Polskiego jest przedmiotem wielu uzgodnień. Budowa przystanku kolejowego przy Mijance także staje się realna.

Na początku marca odbyła się wideokonferencja władz Świętochłowic, pracowników Biura Dróg i Mostów, projektantów tunelu z przedstawicielami PKP PLK i GZM. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia warunków technicznych budowy obiektu inżynierskiego – tunelu drogowego – z uwzględnieniem projektu przebudowy linii 137 oraz budowy linii metropolitarnej opracowywanej w ramach programu Kolej+.

Podczas rozmów ustalono, że nowy tunel zostanie zaprojektowany tak, aby wyjść naprzeciw założeniom planowanego układu torowego kolei metropolitarnej oraz nowego przystanku kolejowego „Mijanka”. Dodatkowo w tunelu mają znaleźć się wejścia na perony przyszłego przystanku kolejowego.

– Warto rozmawiać i tworzyć projekt, który będzie nie tylko dobry teraz, ale także w przyszłości, by nie blokować rozwoju Świętochłowic. Cieszę się, że wspólnymi siłami dążymy do przebudowy tego ważnego skrzyżowania, a także budowy nowego przystanku kolejowego, który w połączeniu z Centrum Przesiadkowym „Mijanka” stanie się centralnym węzłem komunikacji publicznej w Świętochłowicach. Dziękuję za zaangażowanie panu posłowi Jerzemu Polaczkowi, który pilotował sprawę od samego początku i pomógł w wielu aspektach – mówi Adam Trzebinczyk, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.

Obecnie trwają prace projektowe w ramach przedmiotowego opracowania. Kompletna wielobranżowa dokumentacja projektowa powinna być gotowa w ciągu najbliższego roku, tak aby możliwe było rozpoczęcie prac budowlanych jeszcze w 2023 roku.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5