Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Świętochłowice: Torowisko w ul. Łagiewnickiej zostanie przebudowane. Będą dwa tory

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-10 16:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świętochłowice: Torowisko w ul. Łagiewnickiej zostanie przebudowane. Będą dwa tory
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie, wraz z miastem Świętochłowice, ogłosiły przetarg na przebudowę ok. 2-kilometrowego odcinka ul. Łagiewnickiej wraz z infrastrukturą tramwajową. Jednotorowa linia zostanie zastąpiona dwoma torami. Prace potrwają 15 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną w Świętochłowicach w ciągu ulicy Łagiewnickiej od ul. Barlickiego do granicy z Bytomiem, obejmująca przebudowę ok. 2500 m jednotorowej linii tramwajowej. Po przebudowie linia będzie dwutorowa na odcinku od Jaśminowej do przystanku Łagiewniki Targowisko.


mat. TŚ

Zakres prac przewiduje wykonanie nowego torowiska dwutorowego na odcinku od skrzyżowania ul. Łagiewnickiej z ul. Górną do skrzyżowania z ul. Sportową wbudowanego w jezdnię w technologii prefabrykowanych płyt żelbetowych oraz wykonanie nowego torowiska dwutorowego wydzielonego na odcinku od skrzyżowania ul. Łagiewnickiej z ul. Barlickiego do skrzyżowania z ul. Górną i od skrzyżowania z ul. Sportową do granicy z Bytomiem w technologii podsypkowej. Przystanek Chropaczów Lampego otrzyma formę przystanku wiedeńskiego. Na wysokości ul. Wiechaczka powstanie nowy przystanek.


Układ rozjazdów na granicy Świętochłowic i Bytomia, mat. TŚ

Część miejska projektu przewiduje przebudowie układu komunikacyjnego w ciągu ul. Łagiewnickiej wraz z odwodnieniem, oświetleniem i organizacją ruchu oraz wszystkimi wlotami. Dawny wiadukt drogowy w ciągu Łagiewnickiej zostanie rozebrany.

Termin składania ofert mija 14 kwietnia. O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na wykonanie prac przeznaczono 15 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5