Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Świętochłowice: Są oferty na przebudowę torowiska na Łagiewnickiej z dobudową drugiego toru

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-26 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świętochłowice: Są oferty na przebudowę torowiska na Łagiewnickiej z dobudową drugiego toru
fot. Google Street Map
Tramwaje Śląskie otworzyły oferty w przetargu, prowadzonym wspólnie ze Świętochłowicami, na przebudowę ok. 2-kilometrowego odcinka ul. Łagiewnickiej wraz z infrastrukturą tramwajową. Jednotorowa linia zostanie zastąpiona dwoma torami. Prace potrwają 15 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną w Świętochłowicach w ciągu ulicy Łagiewnickiej od ul. Barlickiego do granicy z Bytomiem, obejmująca przebudowę ok. 2500 m jednotorowej linii tramwajowej. Po przebudowie linia będzie dwutorowa na odcinku od Jaśminowej do przystanku Łagiewniki Targowisko. Szczegółowo o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (26 maja) minął termin składania ofert. Wystartowało osiem firm, ale żadna nie zmieściła się w budżecie określonym na 39,584 mln zł brutto. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 49,111 mln zł, złożyła Silesia Invest. NDI proponuje 49,778 mln zł, konsorcjum Drogpol-ZW i KZN Rail – 50,893 mln zł, konsorcjum firm Estavel i Universal Energy – 53,295 mln zł, konsorcjum Spec Bruk i Progreg Budownictwo – 58,939 mln zł, ZUE – 59,257 mln zł, Budimex – 61,873 mln zł, Torpol – 68,495 mln zł.

O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na wykonanie prac przeznaczono 15 miesięcy. Inwestycja będzie realizowana przy wyłączonym ruchu tramwajowym.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5