Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Świętochłowice: Na Chorzowskiej drugi tor tramwajowy. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-03 17:26
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świętochłowice: Na Chorzowskiej drugi tor tramwajowy. Rusza przetarg
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę trasy tramwajowej w ciągu ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. W ramach inwestycji na całej długości odcinka objętego inwestycją pojawi się drugi tor. Prace potrwać mają 16 miesięcy.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach na odcinku od skrzyżowania z Bytomską do ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej z dobudową drugiego toru. Dokładnie inwestycją objętych zostanie ok. 5300 metrów toru pojedynczego. Obecnie kursuje tędy linia 11, łącząca Chebzie z Chorzowem i Katowicami, a na odcinku także linia 17 z Chebzia, przez bytomskie Łagiewniki, do Chorzowa.

W chwili obecnej torowisko od wysokości wjazdu na teren Plant Piaśniki do ul. św. Jana jest linią dwutorową, wydzieloną w konstrukcji klasycznej, podsypkowej na podkładach. Torowisko na pozostałym zakresie inwestycji jest linią jednotorową. Teraz w całości – od przystanku Chebzie Pawła do ul. Bytomskiej – będzie dwutorowe, wydzielone. Drugi tor będzie kończyć się tuż przed połączeniem z torowiskiem linii nr 9 w ciągu Karola Goduli. Połączenie z linią nr 17 w dalszym ciągu będzie jednotorowe. Ponadto, w rejonie przystanku Piaśniki Skrzyżowanie przewidziano przejazd międzytorowy.


Zakres inwestycji,  mat. Tramwaje Śląskie

Przebudowanych zostanie sześć peronów przystankowych. Na końcu odcinków dwutorowych zastosowany ma zostać system ręcznego sterowania sygnalizacją mijankową, zgodnie z rozwiązaniami obecnie stosowanymi przez Tramwaje Śląskie. Inwestycja obejmie także przebudowę sygnalizacji świetlnych, z budową nowej na przejeździe tramwajowym przez ul. Asfaltową w Rudzie Śląskiej. Założono też przebudowę i odbudowę warstw jezdni ul. Chorzowskiej.

Termin składania ofert mija 7 września, a o wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy.


Projektowane torowisko w rejonie ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej, mat. TŚ


Projektowane torowisko w rejonie połączenia z linią 17, mat. TŚ


Projektowane torowisko  rejonie przystanku Piaśniki Skrzyżowanie i ul. Bytomskiej, mat. TŚ

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5