Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Świerklaniec z kolejnymi autobusami Volvo

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-23 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świerklaniec z kolejnymi autobusami Volvo
fot. PKM Świerklaniec
PKM w Świerklańcu rozstrzygnęło przetarg na dostawy dwóch pojazdów hybrydowych. Wybrano jedyną w przetargu ofertę firmy Volvo, która mieściła się w kosztorysie zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia są dwa autobusy o długości 8,5–10,7 metra, czyli zakres wielkości pojazdu został określony dość szeroko. Autobusy muszą pomieścić minimum 60 pasażerów i 25 proc. z nich na miejscach siedzących. W dodatku dwa miejsca muszą być przeznaczone specjalnie dla pasażerów niepełnosprawnych, być dostępne bez przeszkód, z niskiej podłogi. Zamawiający dopuszcza dwoje drzwi dwuskrzydłowych w układzie 2–2–0 lub troje drzwi w układzie 1–2–2.

Autobusy muszą być napędzane zespołem składającym się z silnika spalinowego wysokoprężnego i silnika lub silników elektrycznych w systemie równoległym lub szeregowym. Powinny pracować wspólnie lub niezależnie od siebie. Układ ten musi odzyskiwać energię podczas hamowania i magazynować ją w celu wykorzystania podczas dalszej jazdy. Do magazynowania mogą służyć bateria akumulatorów, superkondensatorów lub inne.

Dzisiaj (23 sierpnia) rozstrzygnięto postępowanie. Wystartowała jedynie firma Volvo, oferując kwotę 3,329 mln zł, mieszcząc się w kosztorysie zamawiającego, który określono na kwotę 3,346 mln zł. W tej sytuacji wybrano właśnie ofertę Volvo. Autobusy miałyby zostać dostarczone w terminie do 150 dni od daty złożenia zamówienia przez zamawiającego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Świerklaniec z jedną ofertą na hybrydy

Komunikacja

Świerklaniec z jedną ofertą na hybrydy

Witold Urbanowicz 06 lipca 2017

PKM Świerklaniec kupuje dwa autobusy hybrydowe

Komunikacja

PKM Świerklaniec kupuje dwa autobusy hybrydowe

Jakub Dybalski 29 maja 2017

Świerklaniec z ofertami Volvo i Solarisa na hybrydy

Komunikacja

Świerklaniec z ofertami Volvo i Solarisa na hybrydy

Witold Urbanowicz 21 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5