Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Świerklaniec z jedną ofertą na hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-07-06 10:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świerklaniec z jedną ofertą na hybrydy
fot. Jakub Dybalski
PKM w Świerklańcu otworzyło oferty w przetargu na dostawy dwóch pojazdów hybrydowych. Wystartowała jedynie firma Volvo, mieszcząc się w kosztorysie zamawiającego.

Przedmiotem zamówienia są dwa autobusy o długości 8,5 – 10,7 metra, czyli zakres wielkości pojazdu został określony dość szeroko. Autobusy musza pomieścić minimum 60 pasażerów i 25 proc. z nich na miejscach siedzących. W dodatku dwa miejsca muszą być przeznaczone specjalnie dla pasażerów niepełnosprawnych, być dostępne bez przeszkód, z niskiej podłogi. Zamawiający dopuszcza dwoje drzwi dwuskrzydłowych w układzie 2–2–0 lub troje drzwi w układzie 1–2–2.

Autobusy muszą być napędzane zespołem składającym się z silnika spalinowego wysokoprężnego i silnika lub silników elektrycznych w systemie równoległym lub szeregowym. Powinny pracować wspólnie, lub niezależnie od siebie. Układ ten musi odzyskiwać energię podczas hamowania i magazynować ją w celu wykorzystania podczas dalszej jazdy. Do magazynowania mogą służyć bateria akumulatorów, superkondensatorów lub inne.

Dzisiaj (6 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Volvo, oferując kwotę 3,329 mln zł, mieszcząc się w kosztorysie zamawiającego, który określono na kwotę 3,346 mln zł. W tej sytuacji wybranie oferty, o ile spełnia ona wymogi formalne, jest formalnością. Autobusy miałyby zostać dostarczone w terminie do 150 dni od daty złożenia zamówienia przez zamawiającego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKM Świerklaniec kupuje dwa autobusy hybrydowe

Komunikacja

PKM Świerklaniec kupuje dwa autobusy hybrydowe

Jakub Dybalski 29 maja 2017

Świerklaniec z ofertami Volvo i Solarisa na hybrydy

Komunikacja

Świerklaniec z ofertami Volvo i Solarisa na hybrydy

Witold Urbanowicz 21 kwietnia 2017

PKM Świerklaniec kupuje dziesięć autobusów hybrydowych

Komunikacja

PKM Świerklaniec kupuje dziesięć autobusów hybrydowych

Jakub Dybalski 01 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5