Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Świebodzin: Sporo ofert na przebudowę dworca

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-02-11 16:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świebodzin: Sporo ofert na przebudowę dworca
wiz. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca w Świebodzinie, który leży przy linii nr 3 z Warszawy do Berlina. O zamówienie ubiega się dziewięć podmiotów, które proponują wykonanie prac za kwoty od 10,3 do 16 mln zł.

Budynek będzie poddany kompleksowej renowacji – z odtworzeniem gzymsów i balustrad, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne będzie prowadziło do reprezentacyjnego holu z poczekalnią, kasami PKP i PKS , toaletami oraz zapleczem socjalnym. Wydzielono tutaj dwa lokale komercyjne. Ponadto przewidziano lokal komercyjny z niezależnym wejściem w skrzydle zachodnim. Na I piętrze w zachodnim skrzydle zaprojektowano pomieszczenia dla PKS-u: pokój kierownika i pomieszczenia dla kierowców. W drugim, niezależnym skrzydle budynku znaleźć by miała się mediateka z przestrzenią wielofunkcyjną.

Budynek dawnych szaletów zostanie przekształcony na wiatę śmietnikową. Kolejny obiekt zostanie przekształcony na wiatę rowerową. Przed dworcem zaplanowano dwa miejsca postojowe dla autobusów PKS. Wizualizacje przedstawialiśmy tutaj.

W czwartek (11 lutego) minął termin składania ofert. W sumie wystartowało dziewięć firm, z czego jedna tylko zmieściła się w budżecie określonym na kwotę 11,155 mln zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła firma KWK Construction z Bydgoszczy, która jest gotowa wykonać prace za 10,301 mln zł brutto. Firma ZPHU Mat-Bud Zakład Ogólnobudowlany z Chobienic proponuje12,487 mln zł, konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowlane Częstobud z Częstochowy i Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol z Jaskrowa – 12,700 mln zł, Agrobex z Poznania – 12,756 mln zł, UB Szałata z Poznania – 13,530 mln zł, Berger Bau z Wrocławia – 14,573 mln zł brutto, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Agad z Torunia – 14,981 mln zł, Global Budownictwo z Katowic – 15,213 mln zł, AKBiK z Wrocławia – 15,965 mln zł brutto.

O wyborze zdecyduje cena. Na realizację prac przeznaczono 434 dni, czyli blisko 15 miesięcy. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Duże zainteresowanie przebudową dworca Olesno Śląskie

Przestrzeń

Duże zainteresowanie przebudową dworca Olesno Śląskie

Witold Urbanowicz 04 lutego 2021

Dworzec systemowy w Janikowie otwarty dla podróżnych

Przestrzeń

Dworzec systemowy w Janikowie otwarty dla podróżnych

Redakcja 29 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5