Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Świdnica z dofinansowaniem na zakup elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-22 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. NFOŚiGW

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świdnica z dofinansowaniem na zakup elektrobusów
fot. Fb MPK Świdnica
Świdnica to kolejne miasto, które uzyskało dofinansowanie z programu Zielony Transport Publiczny na zakup autobusów elektrycznych. Miasto kupi 6 takich pojazdów, a całkowita pomoc z ZTP wyniesie około 17 milionów złotych, z czego 12 milionów w formie dotacji a reszta w postaci niskooprocentowanej pożyczki.

Dolnośląska Świdnica to kolejne miasto, które otrzymało dofinansowanie z programu ZTP. Dzięki niemu do miasta przyjedzie 6 nowych elektrobusów. Poza pojazdami dofinansowanie obejmie także budowę infrastruktury do ładowania, a także szkolenie kierowców i mechaników.

Świdnica otrzyma wsparcie w wysokości przekraczającej 17 milionów złotych, z czego 12 milionów w formie dotacji, a reszta, niskooprocentowanej pożyczki. Całkowita wartość projektu to około 21 milionów złotych. Dzięki zakupom do miasta przyjedzie 6 niskopodłogowych elektrobusów, które zabiorą do 75 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Ich minimalny zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić minimum 150 kilometrów.

– Przyszłość jaką widzimy dla świdnickiego MPK to niemal pełna bezemisyjność naszej komunikacji miejskiej poczynając od niemal bezemisyjnej i bezodpadowej produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby, szczególnie na potrzeby zabezpieczenia w energię elektryczną naszych „elektrobusów”, po bezemisyjną jazdę po ulicach Świdnicy i okolicznych gminach. Mamy nadzieję, że przygotowywane wspólnie z miastem projekty dot. lokalnej transformacji energetycznej w sferze komunikacji miejskiej zostaną również pozytywnie przyjęte i zweryfikowane przez NFOŚiGW – mówi prezes MPK Świdnica Tomasz Kurzawa.

Projekt obejmuje także zakup 6 stacji ładowania typu plug-in w wersji stacjonarnej, a także dwóch identycznych ładowarek, ale w wersji mobilnej. Ponadto w dwóch miejscach w Świdnicy zostaną zamontowane szybki, pantografowe ładowarki. Staną one na pętli autobusowej przy ulicy Emilii Plater, a także na działce przy ulicy Dworcowej. Dodatkowo inwestycja obejmuje także szkolenie dla minimum 20 kierowców i 8 mechaników.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
VDL dostarczy pojazdy do elektrycznej linii BRT w Bordeaux

Przestrzeń

VDL dostarczy pojazdy do elektrycznej linii BRT w Bordeaux

Witold Urbanowicz 26 listopada 2021

Škoda prezentuje pierwszy elektrobus dla Pragi

Przestrzeń

Škoda prezentuje pierwszy elektrobus dla Pragi

Witold Urbanowicz 23 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5