Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Świdnica: Promocja na przesiadki z autobusu MPK na pociąg

Dalej Wstecz
Autor:

Rydzyński Paweł

Data publikacji:
2013-12-14 07:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Świdnica: Promocja na przesiadki z autobusu MPK na pociąg
fot. WU
W niedzielę 15 grudnia, wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy, Koleje Dolnośląskie uruchamiają bezpośrednie pociągi w relacji Wrocław-Świdnica. Licząca 60 tys. mieszkańców Świdnica odzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem po ponad 10 latach. Zarówno przewoźnik kolejowy, jak i świdnicki samorząd, wprowadzają bardzo atrakcyjne promocje taryfowe.

Powrót po 13 latach

W 2000 r. zawieszono ruch pociągów pasażerskich na trasie Wrocław-Kobierzyce-Świdnica. Od tego czasu dojazd pociągiem ze Świdnicy do stolicy Dolnego Śląska stał się nieatrakcyjny nie tylko ze względu na konieczność przesiadania się w Jaworzynie Śląskiej, ale także ze względu na zły stan torów i długi czas przejazdu. W ostatnich latach jednak wśród szeregu linii kolejowych na Dolnym Śląsku, na których przeprowadzono prace rewitalizacyjne, znalazły się także m.in. odcinki Wrocław-Jaworzyna Śl. i Jaworzyna Śl.-Świdnica, a dzięki inwestycjom taborowym poczynionym przez dolnośląski samorząd, istnieje obecnie możliwość uruchomienia bezpośrednich połączeń Wrocław-Świdnica. Autobusy szynowe Kolei Dolnośląskich pokonywać będą 59-kilometrowy odcinek w atrakcyjnym czasie 60-70 min, mimo konieczności zmiany kierunku w Jaworzynie Śląskiej. Wszystkie kursy będą przyspieszone – pociągi KD zatrzymywać się będą tylko na większych stacjach: Kątach Wrocławskich, Żarowie i Jaworzynie Śląskiej.


fot. WU

W celu zachęcenia pasażerów do podróżowania pociągami KD z Wrocławia do Świdnicy, wprowadzona została promocyjna taryfa na tej trasie. Jednorazowy bilet normalny będzie kosztował 5 zł (w podstawowej taryfie cena wynosiłaby 14,60 zł), a bilet miesięczny 180 zł (w podstawowej taryfie jego cena wynosiłaby 274 zł). Bilet jednorazowy w obie strony (ważny do 6 dni) kosztować będzie 8 zł. Tylko 1 zł będzie natomiast kosztował przewóz roweru i bagażu.

3 razy mniej za bilety MPK Świdnica

Nie mniej atrakcyjna jest promocja, która będzie obowiązywać w autobusach MPK Świdnica. Pasażerowie Kolei Dolnośląskich od 15 grudnia będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek w świdnickiej komunikacji miejskiej w ramach zintegrowanego biletu miesięcznego – „wspólny przejazd”. Podróżni korzystający z biletu miesięcznego KD na trasie Świdnica Miasto-Wrocław Główny za normalny bilet miesięczny w świdnickim MPK zapłacą ponad 3 razy taniej, od 23 do 31 zł za bilet normalny (w zależności od wybranych stref). W przypadku standardowej taryfy ceny za bilet miesięczny normalny wynoszą 87-113 zł.

Z uruchomienia bezpośrednich pociągów do Wrocławia zadowolony jest Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Ruch na trasie do Wrocławia jest utrudniony ze względu na ogromną liczbę samochodów, a przez to jest też mniej bezpieczny. Przepustowość drogi krajowej nr 35 jest ograniczona i z pewnością się nie zwiększy. Koleją z centrum Świdnicy można dojechać do centrum stolicy Dolnego Śląska. Ten rodzaj komunikacji, dzięki wdrożonej promocji, jest również tańszym środkiem transportu dla studentów i pracowników dolnośląskich firm dojeżdżających do zakładów zarówno w Świdnicy, jak i we Wrocławiu, a przy okazji jest wygodniejszym środkiem transportu – mówi Wojciech Murdzek.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
KD i SKM Trójmiasto zadowolone z początku roku

Prawo & Finanse

KD i SKM Trójmiasto zadowolone z początku roku

Paweł Rydzyński 12 marca 2014

Jelenia Góra z planem transportowym, ale bez Kolei Miejskiej

Komunikacja

Jelenia Góra z planem transportowym, ale bez Kolei Miejskiej

Jakub Dybalski 13 lutego 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5