Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Swarzędz z jedną ofertą na hybrydy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-08 14:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Swarzędz z jedną ofertą na hybrydy
fot. Piotr Chamczyk
Swarzędz otworzył oferty w przetargu na siedem autobusów hybrydowych, z silnikami spalinowymi wspomaganymi napędem elektrycznym. Wpłynęła tylko jedna oferta – od Solarisa, który już takie pojazdy do Swarzędza dostarczał.

Gmina zamawia siedem pojazdów standardowej długości, fabrycznie nowych, niskopodłogowych, o wysokim stopniu unifikacji. Muszą posiadać troje drzwi w układzie 2-2-2. Powinny zmieścić 85 pasażerów, posiadać 28 miejsc siedzących, w tym co najmniej 10 dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Co istotne, wysokość autobusu nie może przekroczyć 3,3 m, łącznie z urządzeniami wentylacyjnymi i służącymi do magazynowania energii. Naprzeciwko drugich drzwi powinno się znaleźć miejsce na wózek inwalidzki lub dziecięcy.

Autobusy mają być napędzane silnikami spalinowymi i wspomagane silnikami elektrycznymi, korzystającymi z energii odzyskiwanej w czasie hamowania. Preferowany sposób magazynowania energii to superkondensatory.

Dzisiaj minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, składając ofertę na kwotę nieco ponad 13 mln zł brutto. Przekracza ona bardzo nieznacznie budżet, określony równo na kwotę 13 mln zł brutto. Jeśli Swarzędz zdecyduje się na ofertę Solarisa, producent będzie miał 420 dni na realizację zamówienia, licząc od daty podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kołobrzeg wybiera Scanię

Komunikacja

Kołobrzeg wybiera Scanię

Witold Urbanowicz 07 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5